Herman Kelomees. Foto: Facebook

Septembris Postimehe faktikontrolöri positsioonilt vallandatud Herman Kelomees teatas sotsiaalmeediapostituses, et kaitsepolitseiamet peaks tundma Objektiivi tegevuse suhtes huvi, kuna portaal on kajastanud Ungaris toimuvat ning George Sorose persooni Kelomehele antipaatsel moel. Kelomees ei täpsustanud, mis konkreetselt peaks Objektiivi suhtes jõuameti teravdatud tähelepanu esile kutsuma.

"Vooglaiu, Espenbergi jt orbanistide järjepidev Ungari-propaganda võiks pakkuda huvi mitte ainult ajakirjandusele, vaid ka KAPOle. Toimub avaliku arvamuse kultiveerimine autokraatliku-oligarhilise riigivormi toetuseks," kirjutas Kelomees, illustreerides postitust kuvatõmmisega erinevatest Objektiivis Ungari ja George Sorose teemal avaldatud artiklitest.

Objektiivi küsimusele, mida täpselt Kelomees säärase väljaütlemisega väidab, ta selget vastust ei andnud.

"Ma tahan öelda, et mulle on teie motiivid ebaselged ja seetõttu kahtlased. Et te tahate konservatiivsemat riiki – arusaadav. Ma võin mõista, kuidas see on teie jaoks maailmavaateline küsimus, kuigi minu jaoks on tegemist küsimusega inimõigustest. Aga mitte ainult eitada, et Orban on diktaator/pätt/kaabakas, vaid rääkida Putini mudeli järgi kujundatud riigist kui demokraatiast… See on veider. Kahtlane," kirjutas ta.

Teiste seas on Kelomehe postituse meeldivaks märkinud ka reformierakondlasest mitmekordne minister Jürgen Ligi.

Üks Kelomehe poolt viidatud Objektiivis avaldatud artikkel puudutab konkreetsemalt George Sorose isikut. Kelomees ise on töötanud viis aastat algselt Sorose poolt rahastatud Eesti Väitlusseltsi juhina ning Sorost ka Postimehes avaldatud arvamusartiklis kriitikute eest kaitsnud.

Kelomehe Postimehest lahkumisega päädinud asjaoludest saab lugeda siit.

Tubli, hr Kelomees! Andke KAPOle mind selle eest üles, et ma toetan avalikult ühe Euroopa Liidu liikmesriigi…

Posted by Markus Järvi on Esmaspäev, 19. Oktoober 2020