Õnnelik homopaar lapsega. Foto: Bigstockphoto.com

Raadiosaates "Räägime asjast" pöörasid Mart Helme ja Martin Helme taas kord tähelepanu ühiskonnas palju vastukaja pälvinud surrogaatemaduse küsimusele ja tuletasid kuulajatele meelde, et see on Eestis keelatud. "Minu meelest tuleb ka alati rõhutada seda, et surrogaatemadus ei ole paha sellepärast, et ta on keelatud, vaid ta on keelatud sellepärast, et ta on paha," ütles Martin Helme.

"Ta on meil karistuse all ja ta on muide isegi progressiivses ja euroopalike väärtustega ja üliliberaalses ja sallivas Euroopa Liidus keelatud. Ta on keelatud väga lihtsal põhjusel – see on inimkaubandus, see on väikese, vastsündinud lapse ostmine. Ja veelgi enam, enne selle lapse ostmist ostetakse see naine [kes ta ilmale toob – toim.] endale või vähemalt renditakse see naine endale," jätkas Martin Helme ning lisas, et ühiskond peaks selle eest hoolitsema, et nõrgemad ja kaitsetumad ei satuks olukorda, kus "rikkad homo-onud saavad neid rahapatakaga lihtsalt ära osta."

EKRE esimees Mart Helme viitas sotsist riigikogu liikmele ja religiooniõpetuse õpetajale Toomas Jürgensteinile, kes kirjutas, et juba piibli järgi kasutati orjatare n-ö doonoremadena.

"Kas sa, inimene, saad aru, et sa võrdled praegu naisi orjataridega ja räägid, et see, mis oli orjanduslikus ühiskonnas normaalne, peaks olema normaalne praegu, 21. sajandil demokraatlikus ühiskonnas?" imestas Mart Helme.

"Me saame aru, mis positsioon on sotsiaaldemokraatidel. Ei ole olemas dekadentsust, mis neile ei meeldiks, ei ole olemas ühiskondlike norme, mida nad ei tahaks puruks peksta ja ära hävitada, et asemele tuua uut ja paremat maailma, mis kõikjal, kus nad seda on saanud päriselt ka teha, on lõppenud kuklalaskudega laibakraavide ääres või lihtsalt mingisuguste laagritega, alates Stalini Venemaalt ja lõpetades Kambodžaga ja praegu Venezuelas," märkis Martin Helme.

Tema sõnul on teine seltskond, kes seda (surrogaatemadust) kaitseb, Reformierakond.

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.

"Räägime asjast": homoõiguslaste eesmärk on kogu ühiskonna perverteerimine