Valitsuse eelarvestrateegia arutelu Vihula mõisas. Pildil Martin Helme, Tanel Kiik ja Jüri Ratas. Foto: Scanpix

Uut hooaega alustanud raadiosaates "Räägime asjast" peatusid EKRE juhid siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helme muude teemade hulgas ka seksuaalvähemuste ühenduse rahastamise küsimusel. Mõlemad poliitikud väljendasid seisukohta, et asi tuleb koalitsioonis üles võtta, sest kahe konservatiivse koalitsioonipartneri jaoks on tegemist väärtusküsimusega ja nendel teemadel edasi pressimine ei ole vastuvõetav.

Mart Helme sõnul on absurdne, et ühelt poolt käib keskerakondlasest sotsiaalminister Tanel Kiik LGBT-kogukonnaga arutamas teemat, kuidas neid paremini rahastada, ning teisalt on needsamad inimesed käinud kuude kaupa selle valitsuse vastu Stenbocki maja juures meelt avaldamas.

"Kafkalikumat situatsiooni on raske ette kujutada," nentis Mart Helme olukorra kohta, kus arutatakse valitsuse vastu protesteeriva seltskonna veelgi paremat rahastamist.

"Meil on valitsus, kus on kaks konservatiivset erakonda. Keskerakonna liberaalid peavad aru saama, et kuskil on mingisugune piir, mida ei saa ega tohi lihtsalt ületada. See läheb nii kaugele selle valitsuse üldisest kokkulepitud raamidest," ütles Martin Helme.

EKRE esimees Mart Helme lisas, et peaminister Jüri Ratas peab aru saama, et EKRE ei lase end soinistada ning et kõnealune teema tuleb paratamatult koalitsioonis üles võtta.

"Ega see ei ole ainult meie mure," märkis Martin Helme. "Vihakõne teemad või mingisugused sellised asjad… Siin on ikkagi kaks koalitsiooni osapoolt, kelle jaoks see on väga selge väärtusküsimus, ja nendel teemadel edasi pressimine mõne ministeeriumi valdkonnas n-ö radari alt – nii ei tehta, nii ei saa teha."

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios ja raadios Ring FM – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Esmaspäeva õhtul on saate kordus eetris Kuressaare Pereraadios. Saadet saab järelkuulata siit.

Uudise koostas Veiko Vihuri