"Mis värk, lagunebki vist!" Foto: Ocus Focus/Bigstockphoto.com

Twitter süttis särama pärast eile õhtul Briti televaatajateni jõudnud BBC dokumentaalsaadet, milles prominentsed poliitikud tunnistavad Euroopa Liidu vaarumist lagunemise veerel.

Saates "After Brexit: The Battle for Europe" küsitles BBC toimetaja Katya Adler teiste hulgas ka endist europarlamendi presidenti Martin Schulzi, kes kinnitas, et tema pole süüdi: "Mina üritasin Euroopa Liitu koos hoida!"

Nagu vahendab Express, pidi BBC, mida on süüdistatud euromeelses kallutatuses, oma saates tunnistama, et liit on kriisis.

Adler ütles Euroopa suurte ja vägevate kohta, et nood seisavad silmitsi "pretsedentitu väljakutsega. ELi jaoks on see lahing ellujäämise pärast. Brüsselit ei tunta just kiire tegutsemise poolest, kuid kuskilt peab kärisema."

Ta jätkas: "Võibolla ei ole meie Brexiti-debatt siin Britannias varsti enam oluline. Varem või hiljem ei pruugi enam olla olemas ELi nagu me seda tunneme – millest väljuda."

Twitteris saab BBC nüüd kiita saate eest, milles näidati isegi selliseid euroskeptikuid nagu Prantsuse Rahvusrinde liider Marine Le Pen ja erakonna Alternatiiv Saksamaale juht Frauke Petry.

Hashtagi #AfterBrexit all tuntakse rõõmu, et nn peavoolumeedia on lõpuks ometi tõtt rääkimud. Inimesed kirjutavad, et tegemist oli suurepärase saatega – eriti selle taustal, et BBC näis olevat kaotanud võime Euroopa Liidu asju ausalt ja erapooletult kajastada.

Toome eheduse huvides ära ka paar originaalkommentaari:

Dancing Palace Guard ‏@DancerGuard: "THRILLING to watch #AfterBrexit, the pro-EU BBC itself waking up to the EU's demise. Should be obligatory viewing for all BBC apparatchiks." 

Odin Of Old: "#AfterBrexit Well that was 12 months late in being shown BBC,at last an honest and brutal documentary on the state of the EU. #Leave." 

Killuke saatest: