Kaader Taani dokfilmist "Sharia in Denmark", kus ühe mošee vaimulik avab kaardid.

Kolumnist Roland Tõnisson kirjutab oma repliigis meeleoludest ühes Kanada moslemite "palvemajas". Juuresolev pilt aga on kaader Taani dokfilmist, milles uuriti varjatud kaamera abil, mida moslemite usulised juhid "omadele" räägivad.

Islamofoobia (loe: islami kui maailmavaate kritiseerimine, katse tõkestada selle ekspansiooni) kriminaliseerimisest on saamas Kanadas reaalsus. Tänapäeval räägitakse vajadusest religioonide dialoogide järele. Heidamegi siis põgusa pilgu lugejale juba tuttavasse, Kanada Moslemiassotsiatsiooniga (Muslim Association of Canada ehk MAC) seotud ja Toronto kesklinnas asuvasse Masjidi mošeesse, mida väisas hiljuti Kanada Ontario osariigi naispeaminister, ja kuulame, mida on öelda doktor Wael Shihabil, kes on alates 2014. aasta aprillist selle mošee täiskohaga vaimulik. Ta on koolitatud Al-Azhari ülikoolis ning ta on juhtiv teoloog, šariaadi ning fatwa (õiguslik seisukohavõtt islamis) kujundamise küsimustes.

Oma leheküljel www.onislam.net on ta avaldanud oma mõtteid, mida võib kuulda ka tema jutlustes. Kindlasti oleks sellega kasulik tutvuda kõigil, kes väidavad, et immigrantidele piisab aastasest elust Eestis, et neist saaks sealiha söövad "lahedad poisid" (nagu tõdes üks meie juhtivatest sotsidest), eriti aga vasakliberaalidel, kes unistavad ühiskonna rikastamisest ja uuendamisest võõra vere lisamise läbi läänemaailma haigeks mõnulenud torsosse:

  • Ülemaailmse vägivalla, ekstremismi (mida iganes siis selle all mõeldakse) ja rõhumise vastu on ainsaks lahenduseks islam.
  • Yusuf al-Qaradawi (Egiptuse teoloog, teoste "Lubatud ja keelatud islamis" ja "Islam – tulevikutsivilisatsioon" autor) raamatust "Džihhaadi õigussüsteem" peab saama teejuht igale muslimile.
  • Vargal tuleb käsi maha raiuda, hoolimata tema sotsiaalsest staatusest.
  • Isikul, kes on kirurgilisel teel muutnud oma sugu, tuleb naasta oma algupärase soo juurde.
  • Moslemid peavad vältima homoseksuaale, sest omasooiharus on saatanast ning see tähendab, et homod on lasknud end võrgutada saatana poolt.
  • Naised ei tohi keelduda seksist, kui abikaasa seda soovib.

2016. aastal pöördusid antud mošee imaamid palves Allahi poole, et see toetaks modžahheede (islamisõdalasi) kogu maailmas, kuni islami vaenlased on täielikult hävitatud ja Jeruusalemmas asuv Al-Aqsa mošee saab puhastatud juutide roojast.

Allpool väljavõtteid sellest palvest:

Oo Allah! Me palume sinult võitu meie vaenlaste üle.
Oo Allah! Tõsta üles islam ja moslemid!
Oo Allah! Anna võit sinu alla surutud sulastele kogu maailmas, idast läände!
Oo Allah! Hävita kurjategijad!
Oo Allah! Hävita igaüks, kes on ebaõiglane sinu sulaste suhtes, oo isandate isand!
Oo Allah! Lõpeta nende päevad, tapa nad üksteise järel ja ära säästa kedagi neist!
Oo Allah!
 Ära lükka seda hävingut edasi. Anna meile võit uskmatute üle…

Oo Allah! Häbista polüteismi (nt usku Kolmainu Jumalasse) ja polüteiste (nt kristlasi)!
Oo Allah! Anna abi võitluse sinu sulastele kes usuvad Allahi ainuisikulisusse!
Oo Allah! Anna neile võit kurjategijate üle!
Oo Allah! Hävita igaüks, kes on tapnud moslemi!
Oo Allah! Hävita igaüks, kes on sundinud moslemeid ja nende lapsi oma kodumaalt lahkuma!
Oo Allah! Puhasta Al-Aqsa mošee juutide roojast!

Sellised on siis meeleolud tolles palvemajas, millega Kanada võimud üritavad allaheitlikult sõprust sobitada. Kanada valitsevad ringkonnad kinnitavad oma kodanikele, et nii nagu Rootsi moslemite märatsemise on provotseerinud USA president Donald Trump ja rassistlikud rootslased, nii on ka Kanada usukonfliktide eest vastutavad kohalikud euroopa päritolu elanikud, kes peavad tegema rohkem pingutusi, et moslemites immigrantidel ei oleks põhjust pahased olla.

Järeldused võib hea lugeja sellest loost ise teha.

Loe lähemalt siit, ülal viidatud dokfilmi Taani mošeedest saab vaadata siin.

Naistele, eeslitele ja koertele võrdsed õigused!