Rootsi kunstnik Dan Park sooritas "vihakuriteo", väites, et moslemiimmigrandid ei ole Rootsi ühiskonda integreerunud. Foto: kuvatõmmis lehelt The Local

Rootsi tänavakunstnik ja provokaator Dan Parki vangistust pikendati, kuna ta sooritas "vihakuriteo" öeldes, et moslemiimmigrandid ei integreeru ühiskonda ning et vägistamiskultuur on Lähis-Ida kultuurides suureks probleemiks, vahendab Summit News.

Park vangistati algselt kolmeks kuuks kuna ta säutsus Twitteris, et "vägistamiskultuur on Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika rahvaste seas fundamentaalne ja OK". 

Üheks vangistamise põhjuseks oli ka "rassiviha õhutamine", kuna ta viitas moslemiimmigrantidele sõnaga "blattar", mis tähendab Põhja-Euroopa riigis elavat Lähis-Ida või Põhja-Aafrika päritoluga isikut või ka gängsterihakatist või immigranti, kes ei ole ühiskonda hästi integreerunud.

Malmö apellatsioonikohus tühistas eelneva ringkonnakohtu otsuse, millega leiti, et Park on süütu kahes tema vastu esitatud seitsmest süüdistusest ning pikendas tema vangistust kolmelt kuult neljale. 

Selle otsusega eirab Rootsi kohtusüsteem tõsiasja, et kohalike moslemite ühiskonda integreerimise osas esineb suuri probleeme ning et Lähis-Ida kultuuris harrastatakse kollektiivsed ahistamist, mida tuntakse ka "vägistamismängu" (taharrush gamea) nime all.

Rootsis trahvitakse ja vangistatakse kodanikke regulaarselt islami või moslemite kritiseerimise eest.

Näiteks eelmisel aastal kuulas politsei üle 70-aastase naise "islamofoobse" Facebook'i posituse pärast, milles ta väljendas hirmu, et islamiusk võtab riigis võimust. Kohus mõistis ta hiljem süüdi vihakõnes ning määras talle ligi 450 euro suuruse trahvi.

Toimetas Martin Vaher