Moslemi "relva" teisaldamine sündmuskohalt Stockholmis. Foto: Scanpix

Stockholmis reedel nelja hukkunuga terrorirünnaku toime pannud  ja riigist väljasaatmist oodanud usbekk Rakhmat Akilov on tehtuga rahul, vahendab Postimees.

Expresseni andmetel ütles ISISe liige ülekuulamise ajal, et rünnak läks täpselt tema plaanide kohaselt. Nagu täiendab Aftonbladet, oli mehel oma ISISe liikmelisuse teatavakstegemisega väga kiire ning ta karjus seda juba vahistamisel.

Rootsi riigimeedia esialgsel hinnangul võis surmava veoautorünnaku põhjustada vaesus ja religioosne rõhumine 88 protsenti islamiusku Usbekistanis.

Nimelt kirjutas laupäeval Rootsi televisiooni SVT Vene ja Kesk-Aasia korrespondent Elin Jönsson, et sel ajal kui “võimud ei tea veel midagi rünnaku motiivi kohta,” on “paljud noored Usbekistanis vaesed ning kujutavad endast islamistlikele organisatsioonidele kerget saaki.”

Mullu novembris ilmunud Islamiriigi (ISIS, ISIL, Daesh vms) ajakirjas Rumiyah tutvustati muuhulgas nn õiglase terrori taktikaid ning instrueeriti moslemeid džihaadi teostamiseks sõitma veoautoga rahva hulka, tekitades veresauna ning tuues salve suure uskmatute “saagi.”

Viidates juulikuisele rünnakule Prantsuse linnas Nice’is kui “suurepärasele näitele tapatalgutest”, selgitati nelja lehekülje pikkuses õppematerjalis, et suurel kiirusel korraldatud rünnak “lömastab nende kehad, purustades samal ajal nende pead, torsod ja jäsemed transpordivahendi rataste all, jättes endast maha tapatalgute raja.”

Artikkel “Õiglased terroritaktikad” kiitis Nice’i rünnaku korraldajat, kes “kündis oma 19-tonnise raskeveokiga läbi rahvahulga” ning surmas 86 uskmatut ja vigastas veel 44 inimest.

Manuaal sisaldas samme rünnaku plaanimiseks ning tehnilisi soovitusi veoauto valimiseks.

“Transpordivahendid on nagu noad, sest neid on ülimalt lihtne soetada ning nad ei ärata kahtlusi,” võisid moslemid lugeda. “Sel ilmselgel põhjusel on sõiduki kasutamine üks kõikehõlmavamaid rünnaku meetodeid, kuna võimalus õiglast terrorit [korraldada] avaneb igaühele, kes oskab sõidukit juhtida.”

Kahjuks “mõistavad väga vähesed,” kuivõrd “suure saagi saab salve tuua, kui [veoautorünnak] hoolikalt läbi kaaluda,” jätkas artikli autor.

“Piisavalt rikas [moslemist] võitleja ostab endale transpordivahendi, see on parim. Paremuselt teine valik on transpordivahend rentida,” õpetas ajakiri ning selgitas, et “uskmatute veri on halal ning nende tapmine on viis kummardada Allahit.”

Stockholmi juhtumi puhul leidis vaene ründaja võimaluse sobiva veoauto ärandamiseks.

Rappuv Rootsi ja prohvetlik Trump