Sel nädalal Euroopa Parlamendis üleliidulistest ühisväärtustest, Brexitist kui "sügavast haavast" ja "päris tõelise Euroopa armee" vajalikkusest kõnelenud Saksa kantsler Angela Merkel pidi seejärel kuulama ära Nigel Farage'i, kes soovitas sakslannal paluda avalikult vabandust oma katastroofilise migratsioonipoliitika pärast.

"Proua Merkel," alustas Farage. "Paljud mu euroskeptilised kolleegid on teid täna hommikul välja vilistanud, kuid nad ei pidanuks, mõnes mõttes, kuna britid peaksid teid takka kiitma, sest ilma teieta poleks me Brexitit iial kirja saanud (punktina, otsekui spordis – toim).

Seega ma tahan teid selle eest väga tänada. Ja loomulikult on paljud need euroskeptilised grupid [selle saali] paremal, tsentris ja vasakul – nad tulevad tagasi siia pärast järgmisi Euroopa [Parlamendi] valimisi tohutute hulkadena, otseselt teie immigratsiooni- ja varjupaigapoliitika tulemusel.

Teie poolt nädalavahetusel läbi viidud riigipööre tõi kaasa migrantide tõusulaine, kiinijooksu, mis tuli üle Vahemere. Noored mehed, pärit väga erinevatest kultuuridest, kes ei integreeru (hästi). Noored mehed, kellest keegi poleks kvalifitseerunud tõeliste pagulastena.

Ma arvan, et mitmeti me [brittidena] vaatasime oma referendumile ja me ütlesime, et me ei taha olla osa järjest enam Saksamaa poolt domineeritud Euroopa Liidust, ja me kindlasti ei taha maksta hinda pr Merkeli vigade eest.

Ja ma usun – olles teid täna kuulnud – ja olles kuulnud kõrgeid Prantsuse poliitikuid viimased paar päeva –, et meie jaoks on Euroopa Liidust lahkumine nüüd tõepoolest vabanemine.

See on Euroopa Liit, mis – nagu meile öeldakse – peab nüüd saama impeeriumiks. Militariseeritud Euroopa Liiduks. Ebademokraatlikuks Euroopa Liiduks. Euroopa Liiduks, mis üritab pidevalt ida suunas laieneda.

Euroopa Liiduks, mis on käivitanud uue külma sõja Ameerika Ühendriikide vastu. Euroopa Liiduks, mis üritab ajalugu ümber kirjutada.

Ja ma arvan, et sada aastat pärast relvarahu (millega lõppes esimene maailmasõda – toim), me peaksime tõesti muret tundma.

Idee, et see uus militariseeritud liit on kuidagimoodi retsept rahu jaoks… Ma soovitan teil toolileenile nõjatuda ja hoolikalt järele mõelda.

Võibolla tuleks teil kõigil ajalugu uuesti läbi lugeda, et Euroopa projekt pandi püsti selleks, et peatada Saksamaa domineerimine.

See mida te täna nägite, on varjamatu katse võimu haarata.

Nii et ma arvan, et Brexit on pärast seda [häda]vajalik. Ja mis teisi maid puudutab – pr Merkel, teil on seljataga pikk ja edukas karjäär, aga teie poliitiline otsus uksed tingimusteta avada on kõige hullem otsus, mida me Euroopa sõjajärgses poliitikas näinud oleme.

Kas poleks mitte aeg, et te lõpuks ometi tunnistaksite, et te eksisite?

Kas poleks mitte aeg, et te ütleksite Saksa kogukondadele ja paljudele teistele: mul on kahju selle pärast, mida ma teile olen teinud, ja probleemide pärast, mille ma teile olen tekitanud – paljudeks eelseisvateks aastakümneteks."

Toimetas Urho Meister

Mina ka! Merkel pooldab "päris Euroopa armeed"