Illustratsioon: Objektiiv

Kui eile teatasid digiekraane haldavad ettevõtted, et võtavad tagasi pakkumised 23. oktoobri meeleavalduse reklaamide näitamiseks, siis täna võtsid oma reklaamipakkumised tagasi ka Raadio Kuku ja Raadio Elmar. Kumbki raadiojaam ei ole nõus meeleavaldse reklaame eetrisse laskma.

Postimees Gruppi kuuluvate raadiojaamade tagenemine reklaamipakkumisest lähtus ülevalt poolt saadud juhistest. Täpsemaid põhjendusi pakkumise tagasivõtmise selgituseks ei antud.

Juba varem ilmnes, et meeleavalduse kohta info levitamist takistab ka Facebook, mis on teadmata põhjusel kvalifitseerinud meeleavalduse sündmuse lehe jagamise spämmi levitamiseks, mis olevat vastuolus ettevõtte kehtestatud reeglitega valereklaamide levitamise (false advertising), pettuste (fraud) ja turvalisuse alaste rikkumiste (security breaches) ärahoidmiseks.

Suur meeleavaldus vaba ühiskonna kaitseks on vastavalt seadusele registreeritud ning toimub laupäeval, 23. oktoobril 2021 algusega kell 12.00 Tallinnas, Vabaduse väljakul. Meeleavaldus korraldatakse selleks, et nõuda Covid-19 vastases võitluses austuse taastamist vaba ühiskonna aluseks olevate põhimõtete vastu.

Korraldajate sõnul oodatakse meeleavaldusele rohkem kui 5000 inimest kõikjalt üle Eesti.

Toimetas Varro Vooglaid