Eesti välisministri Sven Mikseri (pahemal) muret kuulab kaastundlikult Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini. Foto: Wikimedia Commons/Eesti eesistumine 2017

Postimehe andmetel ütles Euroopa Liidu välispoliitikajuht Federica Mogherini eile, et ELi välis- ja kaitseministrid andsid poliitilise toetuse tema ettepanekule suurendada ühenduse strateegilise kommunikatsiooni eelarvet.

Eesti Rahvusringhäälingut uskudes oli tegemist olukorraga, kus "lisaraha … propaganda vastu võitlemiseks ja liidu maine parandamiseks" palusid "Euroopa Liidu välisministrid."

"Valeinfo ja propaganda on muutunud keerulisemaks kui kunagi varem. Me näeme väliste jõudude katseid tekitada usaldamatust ja rahulolematust demokraatliku korraga ja halvustada Euroopa Liitu," seisab kaheksa välisministri koostatud kirjas Mogherinile.

Nagu rõhutas EU2017.ee andmetel Euroopa Liidu eesistujamaa Eesti välisminister Sven Mikser, "ei või tänases maailmas alahinnata strateegilise kommunikatsiooni olulisust."

Mistõttu on Mikser "rõõmus, et teema lõpuks ministrite tasandil tõusetus."

Mikser selgitas, et "ühelt poolt tuleb meil (Euroopa Liidul – toim) teha tegemist valeinformatsiooni ja võltsuudiste paljastamisega ning meedia harimisega."

"Aga teiselt poolt peab Euroopa Liit (kui superriik – toim) ise omandama kõrgema profiili," rõhutas Mikser.

"Meil tuleb rääkida omaenda positiivset lugu ning seista selle eest, et [positiivne narratiiv] jõuaks inimesteni nii Euroopa Liidu sees kui meie naabruses."

"Jah, Euroopa Liit on superriik!"