Üks Ühendkuningriigi suurimaid mošeesid asub Londoni Whitechapeli linnaosas. Foto: Wikipedia

Käesoleva aasta esimeses kvartalis asustati Suurbritanniasse ümber 112 Süüria pagulast ning siseministeerium on nüüdseks pidanud tunnistama, et nende seas ei olnud ühtegi kristlast.

Andmed pigistas siseministeeriumist välja tagakiusatud kristlaste toetuseks loodud heategevusorganisatsioon Barnabas Fund, vahendab Voice of Europe.

Nagu selgub, on Süüriast vastu võetud üksnes moslemitest varjupaigataotlejaid.

Organisatsioon lisas, et aastal 2017 esitas ÜRO pagulasamet Suurbritanniale nimekirja 7060 süürlasega, kelle soovitas vastu võtta – ning neist olid kristlased vaid 25 ehk 0,35 protsenti.

"Kuid siseministeerium võttis neist [25 kristlasest] vastu vaid 11 – mis tähendab, et läinud aastal Suurbritannia poolt vastu võetud Süüria pagulastest moodustasid kristlased vaid 0,23 protsenti," teatasid nad ning lisasid, et siseministeeriumilt tänavuste andmete kättesaamine oli ränkraske ja aeganõudev ettevõtmine.

"On üldtuntud fakt, et kristlased, kes moodustasid ligikaudu 10 protsenti Süüria sõjaeelsest elanikkonnast, olid džihadistidest mässulistel eriliselt sihikul ning nende elud on jätkuvalt ohus," kirjutab Barnabas Fund.

Objektiivi raadio: kuidas näevad Süüria konflikti kohalikud kristlased?