KOLUMN ⟩ Jüri Kotšinev: hiir hüppas, kass kargas
Hüppajate saatus on olla ootel ja loota, et uued isandad uutes erakondades märkavad ja hindavad ülekargajate innukust ja truudust uutele erakondadele, kirjutab sõjaajaloolane Jüri Kotšinev.
Hüppajate saatus on olla ootel ja loota, et uued isandad uutes erakondades märkavad ja hindavad ülekargajate innukust ja truudust uutele erakondadele, kirjutab sõjaajaloolane Jüri Kotšinev.
Eesti rahva ja riigi eest seni seisnud ja edaspidigi seisva erakonna lõhkumise ja halvustamisega ei ehitata uut ja paremat erakonda.
Portaali Meie Kirik peatoimetaja ja Objektiivi kolumnist Veiko Vihuri kutsub Eesti kristlaskonda üles mitte hääletama erakondade poolt, mille valimisprogrammis sisalduvad lubadused muuta abielu ja perekonna tähendust ning piirata Jumala loodud inimese õigust elule selle eostamisest kuni loomuliku surmani.
MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS viimaste küsitluste tulemuste kohaselt toetab ligi kolmandik valijatest Reformierakonda ja 17,7 protsenti erakonda Eesti 200.
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitas riigikogule eelnõu, milles soovib enamiku Euroopa riikide eeskujul lõpetada erakondadesse kuuluvate isikute nimede avalikustamise, et kaitsta inimesi võimaliku poliitilise tagakiusamise eest.
Erakondadele tehtavate annetuste ja liikmemaksude seaduses sätestatud avalikustamine on tõhusam igast järelevalve komisjonist.
MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi poolt tellitud küsitlusest selgub, et EKRE, Isamaa ning samuti Keskerakonna eestlastest valijate seas on enim neid, kes peavad rahvuse, keele ja kultuuri säilimist olulisemaks eesmärgiks kui inimeste heaolu kasvu.
Tuleval aastal saavad riigikogus esindatud viis erakonda ja Eesti 200 riigieelarvest kokku toetust 5,4 miljonit eurot.
Värske küsitluse kohaselt on sotside ja Isamaa reiting madalseisus, Keskerakonna reitingu tõus on aga peatunud.
Riigi, raha ja kontrollitud demokraatia sümbioos muudab järjest kergemaks võimu poliittehnoloogilise manipuleerimise.