Illustratsioon: Phongphan/Bigstockphoto.com

Värske küsitluse kohaselt on sotside ja Isamaa reiting madalseisus, Keskerakonna reitingu tõus on aga peatunud.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimase nädalaga pole ükski erakond märkimisväärselt toetust kasvatanud ega kaotanud.

Reformierakonda toetab 35,1%, Keskerakonda 23,3% ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,3% küsitletutest. Samas on viimaste tulemuste põhjal peatunud Keskerakonna 6 nädalat kestnud tõus ning nii Sotsiaaldemokratliku Erakonna kui Isamaa toetus on aasta madalaimal tasemel.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 27. augustist 23. septembrini ning kokku küsitleti 4007 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Kolme populaarseima erakonna seas jäid muutused 0,8% piiresse ning toetus seega võrreldavale tasemele eelmise nädalaga. Samas peatus Keskerakonna kuus nädalat kestnud tõus, mille jooksul kasvatas peaministripartei oma toetust 6% võrra.

Esikolmikule järgnevad SDE (8,2%) ja Isamaa (6,7%). Kuigi nende kahe erakonna puhul olid nädalaga muutused veel väiksemad (maksimaalselt 0,3%), siis pikemat trendi vaadates on mõlema erakonna toetus langenud madalaimale tasemele selle aasta jooksul läbi viidud küsitluste võrdluses.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,3% vastajatest ning opositsioonierakondi 43,3% vastajatest. Koalitsiooni toetus on alates septembri algusest pidevalt ületanud opositsiooni toetust.

Toimetas Varro Vooglaid