ESSEE ⟩ Zelma Kovácsházi: vahepeal tuleks ka elada
Õnnelik inimene on maailmale õnnistuseks.
Õnnelik inimene on maailmale õnnistuseks.
Tänane Eesti, Euroopa Liit ja suurem osa USA hegemooniast, alustades hegemoonist endast, on näide sellest, mis saab siis kui poolearulised progressistid üritavad teha makjavellismi, aga oma usku maha ei jäta.
Oxfordi ülikooli filosoofia õppejõud Jonny Thomson annab teadusuudiste portaalis Big Think lühiülevaate Dietrich Bonhoefferi “lolluse teooriast” ja selgitab, miks rumalaid peab rohkem kartma kui pahatahtlikke inimesi.
Kunagi ei ole veel olnud nii palju raamatuid.
Keskaja kultuur on kosmilis-universaalse korra ja ilu peegeldus maises elus.
Alustades kliimast ja lõpetades Covidiga on teadusinstitutsioonide politiseeritus ja kõrkus kiskunud need eemale filosoofiast ning meetodist, mis peaks neid juhtima, leiab teadlane ning teaduskirjanik Matt Ridley Wall Street Journalile antud intervjuus.
Viha vajadus totalitaarsetes süsteemides seletub sellega, et see hävitab sisemiselt vihkajaid, teeb nad kaitsetuks riigi ees.
Paabeli torni ehituse takistamist võib käsitleda nii kohtumõistmisena, sest Jumal näitas inimesele kätte tema koha ja piirid.
Prantsuse filosoof Alain Finkielkraut on juba aastaid kritiseerinud tänapäevast kultuurirelativismi.
Moralistlikele eksijäreldustele, nagu reaalsus oleks sunnitud võtma meie sotsiaalsete, poliitiliste ja eetiliste soovide kuju, ei ole ei Loodu(se)s ega seda kirjeldavas teaduses kohta.