Ameerika ühendriikide presidendi lennuk Air Force One 27.05.2020. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump otsustas Silicon Valley tsensuuri ja konseravtiivide vastase vaenu vastu astuda presidendi korraldusega.

Sotsiaalvõrgu Twitter Trumpi kahe säutsu väärinfoks kuulutamine sai viimaseks piisaks aastaid pulbitsenud karikas. Justiitsministeeriumi ning föderaalse kommunikatsioonikomisjoni vastavate uurimiste tulemusi ära ootamata otsustas president sotsiaalmeediaettevõtete konservatiivide vastase vaenu ja tsensuuri vastu asuda presidendi korraldusega.

Korraldust käesoleva uudise kirjutamise ajaks veel avalikustatud ei ole, kuid sellest andis Eesti aja järgi neljapäeva varahommikul presidendi lennuki Air Force One’i pardal ajakirjanikele teada Valge Maja pressiesindaja Kayleigh McEnany, vahendab Breitbart.

Milliseid samme korraldusega täpsemalt ette nähakse, McEnany ei täpsustanud.

Kolmapäeval varem hoiatas Trump, et kui sotsiaalmeediaplatvormid kiiremas korras oma kallutatuse ja konservatiivide tagakiusamisega midagi kohe ette ei võta, siis ähvardab neid “jõuline reguleerimine” või “sulgemine.”

“Vabariiklased tajuvad, et sotsiaalmeediaplatvormid totaalselt vaigistavad konservatiivide hääli. Me kas hakkame nende käitumist “jõuliselt reguleerima” või paneme need kinni. Me ei luba sellisel käitumisel jätkuda,” säutsus Trump Twitteris.

Trump säutsus veel: “Twitter sekkub otse 2020. aasta presidendivalimistesse. Nad väidavad, et minu arvamus kirja teel hääletamise kohta, mis toob kaasa massiivse korruptsiooni ja pettused, on väär, tuues põhjenduseks valeuudistekanalite CNN-i ja Amazoni Washington Posti faktikontrolli…

Eelmisel nädalal sai teatavaks, et Valge Maja kaalub suurte Silicon Valley tehnoloogiaettevõtete konservatiivide vastase kallutatuse uurimiseks uurimiskomisjoni moodustamist.

Tehnoloogia- ja sotsiaalmeediaettevõtted väidavad jätkuvalt, et nad ei ole sihilikult konservatiivide vastu kaldu, kuid kuhjuvad faktid näitavad midagi muud.

Presidendi korraldus on Ameerika Ühendriikides seadusandlik lahendus, millega president saab riigi elu korraldada ainuisikulise otsusega.

Barack Obama allkirjastas kahe ametiaja jooksul kokku 275 presidendi korraldust.

Toimetas Karol Kallas