USA president Donald Trump on kulgemas äsjase Kanadas toimunud G7 kohtumise "perepildile", mille tarvis on juba ühte viirgu võtnud (vasakult) Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, Briti peaminister Theresa May ja Saksa kantsler Angela Merkel. Foto: Scanpix

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk kirjutas täna Brüsselis algavale tippkohtumisele kutsutud Euroopa Liidu liidritele, et pärast äsjast G7 koosviibimist Kanadas on "transatlantilised suhted [USA] president [Donald] Trumpi poliitika pärast tohutu surve all."

"Kahjuks lähevad lahkhelid kaugemale kaubandusest," jätkas Tusk oma eile postitatud kirjas ja palus võimalust jagada adressaatidega "oma poliitilist hinnangut sellest, kuidas lood on.

Mina usun, et lootes küll parimat, peame me olema valmis valmistama oma Liitu ette kõige hullemateks stsenaariumiteks."

Tusk kinnitas, et tippkohtumise põhiteema on migratsioon, mis eeldab spetsiaalse eriotstarbelise finantsinstrumendi tekitamist järgmises Euroopa Liidu eelarveraamistikus.

Tusk on kurb, et rändekriisi tõttu on tekkinud Euroopas "uued poliitilised  liikumised, mis pakuvad lihtsaid vastuseid kõige keerukamatele küsimustele.

Lihtsaid, radikaalseid ja atraktiivseid," mida kaldub kahjuks uskuma kasvav kogus kodanikke.

Tariifid, juustud ja Mercedes