LaShawn K Ford. Foto: Youtube'i ekraanitõmmis

USA Illinoisi osariigi Demokraatlikusse parteisse kuuluvad rahvaesindajad soovivad osariigis seniks, kuni pole välja mõeldud rassismivaba ja "valget eesõigust" välistavat õppekava, kaotada koolidest ära ajaloo õpetamine.

Illinoisi osariigi kongressi demokraadist mustanahaline liikme, kes esindab Chicago Evanstoni eeslinna, LaShawn K Fordi sõnul tuleb ümber kirjutada kõik õpikud ja muuta õppekava viisil, et see oleks vähemuste ja naiste suhtes senisest kaasavam, vahendab Fox News.

Enne Fordi pressikonverentsi, millel kongressi saadik oma hariduskava tutvustas, saatis tema kõneisik välja pressiteate, mis algab: "Tundes muret, et tänane koolide ajalooõpetus toob kaasa "valge eesõiguse" ja rassistliku ühiskonna, astub demokraadist Chicago esindaja LaShawn K Ford keskpäeval Evanstoni Robert Crowni keskuses üles koos teiste kohalike poliitikutega ja kutsub osariiki üles lõpetama ajaloo õpetamine koolides selle tänasel kujul seniks, kui pole välja arendatud sobivamaid alternatiive."

"Mis puutub ajaloo õpetamisse Illinoisi osariigis, me peame lõpetama illinoislaste vääriti õpetamise," rääkis Ford pressikonverentsil. "Ma kutsun Illinoisi osariigi haridusametit ja kohalikke kooliringkondi üles koheselt koolist eemaldama senised ajaloo õpikud ja lahti ütlema õpetamisviisidest, mis annavad meie ajaloost ebaõiglase pildi."

"Seniks, kuni pole välja arendatud sobivat alternatiivi, tuleb koolides ajaloo asemel pöörata suuremat tähelepanu ühiskonnaõpetusele, selgitada õpilastele demokraatlikke protsesse ja kuidas nad saavad neis kaasa lüüa. Mind häirib kuidas inimesed jätkuvalt lehvitavad viha sümbolitega, nagu seda on näiteks hiljuti Evanstonis toimunud vahejuhtum Konföderatsiooni lipuga," jätkas must hariduse uutja.

Pressikonverentsil osalejad juhtisid veel tähelepanu, kuidas koolitundides ei pöörata piisavalt tähelepanu juutidele ja LGBTQ kogukonna esindajatele ning nõudsid selliste inimeste senisest mahukamat koolitundides esile tõstmist.

Toimetas Karol Kallas