Agressiivsete aktivistide poolt sisse piiratud Rand Paul koos abikaasaga. Foto: Scanpix

Eelmisel neljapäeval ründas BLMi/Antifa jõuk USA pealinnas Washingtonis vabariiklasest senaatorit Rand Pauli ja tema naist. Napilt pääsenud Paul kutsus seejärel üles rüüstajate rahastajaid kindlaks tegema. Nüüd liitus üleskutsega ka kongressi liige Ken Buck, vahendab Fox News.

Coloradot esindav Buck kirjutas Twitteris, et USA justiitsministeeriumil on aeg algatada uurimine, mis selgitaks välja vägivaldsete mässude rahastajad. Tema sõnul oleks ümberpööratud olukorras, kus vabariiklaste toetajad ründaks demokraatlikku senaatorit, juhtum CNNi esiuudis.

Senaator Paul kirjutas pühapäeval Foxis avaldatud arvamusloos, et agitaatorid teadsid tema asukohta täpselt – osad neist ööbisid temaga samas hotellis ja samal korrusel.

“Kes need inimesed on? Kes maksis nende hotellitubade eest? Kes lennutas nad siia? Õiguskaitseorganid peavad säärase vägivaldse kriminaalse tegevuse rahastajad välja selgitama. Ja demokraadid peavad sellega silmitsi seisma. See on organiseeritud, kinnimakstud ja pole seotud mitte mustanahaliste elude, vaid anarhia ja hävitustööga,” kirjutas senaator.

Paul nõudis demokraatide presidendi- ja asepresidendikandidaatidelt Joe Bidenilt ning Kamala Harriselt vägivalla hukkamõistmist. Paul märkis, et siiani on viimased vägivalda ainult tagant õhutanud. Nagu Objektiiv eile vahendas, on Bideni ja Harrisega tihedates suhetes Fordi Fond erinevaid äärmusvasakpoolseid organisatsioone tohutute summadega rahastanud.

Räige näitena USA liberaalse meedia agendast teatas uudisteagentuur Associate Press, justkui Paul oleks rääkinud enda pihta suunatud vägivallast “ilma tõestusmaterjalita”. Uudisteagentuuri valeväide ignoreeris täielikult videomaterjali, mis Randi ja teda kaitsvate politseinike pihta suunatud rünnakut selgelt näitab.

Valgest Majast vaid kvartali kaugusel aset leidnud intsidendis osales üle saja aktivisti.

Aktivistid nõudsid Paulilt, et ta ütleks märtsis politsei poolt surnuks tulistatud Breonna Taylori nime. Taylor sai surma, kui Louisville’i politsei korraldas tema korterisse nn “no-knock” ehk eelhoiatuseta reidi.

BLMi aktivistide nõudmise teeb aga eriti absurdseks ja ignorantseks see, et just senaator Paul algatas juunis Taylori nimelise uue seaduse vastuvõtmise, mille eesmärk oleks säärased eelhoiatuseta politseireidid lõpetada. 

Toimetas Jaanus Vogelberg