Vestlussaadete sarja "Välgatused" seekordses saates räägib riigikogu liige, erukolonel ja kirjanik Leo Kunnas Afganistani sõjast ning selle järelmõjudest maailma poliitilistele jõujoontele, sealhulgas Eestile. Vestlust juhib Indrek Petersoo.

"Minu seisukoht Eesti Vabariigi otsuse kohta Afganistani sõjas osaleda on täiesti pragmaatiline: me sõltume otseselt USA sõjalisest abist – siin ei ole mõtet mingeid illusioone teha, õigemini tõde varjata – seepärast oleks meil olnud väga raske kõrvale jääda," oli Kunnas resoluutne.

"Me tegime otsuse abistada oma liitlasi lootuses, et nemad abistavad meid kui meil peaks selline vajadus tekkima. Seda olekski meie poliitikud ja valitsuse liikmed pidanud algusest peale nii lihtsalt selgitama. Meil ei ole Afganistanis rahvuslikke huvisid ega kavatsust sinna demokraatiat viia. Me osalesime selles sõjas, sest oleme Ameerika Ühendriikide liitlased ja kuna see oli NATO operatsioon, siis oli meil võimatu sellest kõrvale jääda," leidis erukolonel.

"Olen NATO-t võrrelnud "Sõrmuste isandast" tuttava inimeste, haldjate ja päkapike viimase allianssiga, kuhu kuuluvad ka väikesed kääbikud. Baltikum on sisuliselt nagu väikesed kääbikud, kes paiknevad otse eesliinil. Olen kasutanud seda võrdlust selgitamaks, millised meie võimalused on. Ainus, mida saab teha, on seda ausalt selgitada ja tunnistada," toonitas saatekülaline.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!