Vestlussaadete sarja "Välgatused" tavapärases Ukraina sõja teemalises saates räägib riigikogu liige, riigikaitsekomisjoni aseesimees ja reservkolonelleitnant Leo Kunnas pikemalt hetkeolukorrast Ukraina idarindel ning Venemaa võimalikust suurest pealetungist. Saatejuht on Indrek Petersoo.

Kunnas toonitas, et laiaulatuslikule pealetungile minekuks vajaks Venemaa relvajõud 2-3 miljonit sõdurit, keda neil ei ole. "Lisaks muidugi tehnikat. Vana tehnikat neil ladudes on, aga selle korda tegemine ja lahingvalmidusse viimine võtab aega ja ressursse kuna suur osa masinatest ei ole heas korras või sealt on üht-teist ära varastatud," selgitas saatekülaline.

"Praegu ma näen, et Vene poole pealetung juba käib: kogu rinde ulatuses üritatakse jätkata rünnakuid ja leida nõrgemaid kohti. See on kõik, mida suudetakse teha," lisas ta.

Vestlus on salvestatud reedel, 10. veebruari hommikul, kui oli alanud Venemaa laiaulatuslikule kallaletungile järgnenud sõjategevuse 352. päev.

Saates on kasutatud Soome reservohvitseride poolt ülalpeetavat sõjakaarti, mis on leitav SIIT.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!