Saatesarja "Välgatused" seekordses saates on külas riigikogu õiguskomisjoni liige Anti Poolamets Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE). Peamiseks vestlusteemaks on inimeste elude ja hea nime hävitamine olukorras, kus kohus on needsamad inimesed õigeks mõistnud. Samuti tuleb juttu riigikogus menetluses olevast seadusest, mis võimaldaks kasutusele võtta automaatse biomeetrilise isikutuvastuse andmebaasi (ABIS) ning Eesti ühiskonna liikumisest üldise ideoloogilise tsensuuri kehtestamise suunas. Vestlust juhib Indrek Petersoo.

"See, mida mina prognoosisin aastal 2003 kui tegin kampaaniat Euroopa Liitu astumise vastu, on nüüd täitumas – meile väänatakse kraesse ideoloogiline tsensuur ja ideoloogiline surve jõuab kõige halvemale tasemele. Ma ei teadnud vaid aastat, millal see juhtub, aga nüüd on selge, et tsensuuri aasta on 2021! Ka immigratsioonikvootide peale surumine nagu nõukogude ajal on meile samuti juba samm-sammult tuppa tulnud," ütles Poolamets.

"Oleme teatud murdepunktis just vihakõneseadusega, sest "tänu" tsensuuriseadusele kaob infoväljast väga oluline tõe rääkimine. See tekitab inimestes juba orienteerumishäireid – nad ei saa aru, mis ümberringi toimub. Infot peab koguma sisuliselt põranda alt ning samuti tuleb tegeleda enesetsensuuriga, sest olulisi asju ei tohi nimetada nende õigete nimedega. See teerull on liikvele läinud ja me oleme päris kriitilises punktis," tõdes Poolamets.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!