SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid. Foto: SAPTK

SAPTK juhataja Varro Vooglaid rõhutas ETV saates “Vabariigi kodanikud”, et kooseluseaduse ümber tekkinud võitlus käib ühiskonna ideaalide pärast, sest iga ühiskond rajaneb teatud ideaalidele, väärtustele ja normidele, mida ei tohi manipulatiivsel viisil ümber kirjutada.

“Kogu inimajalugu baseerub sellel, et igal inimesel on ema ja isa. Kui me räägime kahest isast, siis see on iseenesest nonsenss. Mitte kellelgi ei ole kahte isa. Igal inimesel – kõigil meil siin stuudios – on üks isa ja üks ema. See, et me oleme hakanud nimetama teisi inimesi isadeks või emadeks – see on hullumeelsus,” ütles Varro Vooglaid ETV vestlussaates, kus teiste seas osalesid ka homoaktivistid Reimo Mets ja Peeter Rebane.

“Me näeme, et tegelikult toimub võitlus ideaalide pärast. Ühiskond rajaneb alati mingitele ideaalidele, väärtustele, normidele. Ja sellepärast see ongi küsimus, mis nii palju on tekitanud ühiskonnas lahkarvamusi, põrkumisi ja ka konfrontatsiooni ja lõhestumist, sest meil käib võitlus ideaalide pärast, mitte mingisuguste varaliste suhete korraldamise pärast,” rõhutas Vooglaid.

“Ja just nimelt sellepärast me ei saa nõus olla, kui sellisel manipulatiivsel viisil püütakse neid ideaale ümber kirjutada – tagaselja, ilma et sellest räägitakse, siis see on sigadus. Ja kui selliseid sigadusi tehakse ja neid ka seadustesse raiutakse, siis just nimelt tulebki tühistada sellised seadused. Sest sellisel viisil ei tohi ühes normaalseks demokraatlikuks riigis asjad käia,” viitas Vooglaid sellele, millisel viisil on kooseluseadust algusest peale vastu rahva enamuse tahet riigikogus läbi surutud.

Vaata saadet siit.