Perearst Karmen Joller. Foto: Facebook

Reformierakondlane Karmen Joller väitis 2022. aasta veebruaris, et Putini-meelsus ja vaktsiinivastasus käivad käsikäes.

Sotsiaalmeedia postituses teatas Joller: "Vaktsiinide ohtlikkuse kuvandi loomine on üks osa Venemaa infosõjast. Paljud varasemalt peamiselt vaktsiinivastast infot jaganud inimesed räägivad nüüd Punnist kui kangelasest või et Ukrainas pole mingit sõda. Minge nende gruppidesse ja kodulehtedele ja vaadake ise, mis seal toimub. Ikka käsikäes koos vaktsiinijutuga."

"Punni" all mõtles Joller tõenäoliselt Venemaa presidenti Vladimir Putinit ja hüüdnimi on saadud kokku ilmselt tema perenimest ja isase imetaja genitaalide rahvapärasest nimetusest. 

Jolleri sõnavõttu vahendas lisaks Postimehe terviserubriik.

Joller lisas, et "praegused Eesti andmed näitavad, et kolmas doos on väga efektiivne raske haiguse eest kaitsmisel, seda eriti riskirühmade inimestel. Aga ka teistel. Me saame ise Covidist teha nohu."

Kõrge Covidi süstituse määraga maailma riike on tabanud seninägematu liigsurmade laine. Euroopas võivad liigsuremus ja süstide hulgad olla korrelatsioonis. Inglismaa ja Saksamaa viimased teadusuuringud näitavad, et liigsurmade hulk hakkas kasvama peale Covidi süstikampaaniate algust.

Karmen Joller kandideerib 5. märtsil toimuvatel valimistel riigikokku Tallinna Kesklinna, Pirita ja Lasnamäe valimispiirkonnas.

Toimetas Karol Kallas