Sotsiaalministeeriumi kaudu seadusevastaselt rahastatud Eesti Inimõiguste Keskuse poolt produtseeritud aruanne "Inimõigused Eestis 2020" on naeruväärselt kallutatud dokument, nendivad oma arutelus Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri.

Vooglaiu ja Vihuri sõnul peegeldub kõnealusest aruandest kõnekalt, kuidas vasakliberaalsed ringkonnad on kaaperdanud inimõiguste retoorika ning kuidas nad kasutavad seda oma ideoloogiliste ja poliitiliste ambitsioonide teostamise vahendina.

Arutelus tõdeti, et tähelepanuväärselt on just end inimõiguste kaitsjaks nimetavatest ringkondadest saanud nii Eestis kui ka paljudes teistes riikides see vasakpoolselt meelestatud seltskond, kes nõuab kõige häälekamalt riiklike karistuste kehtestamist sõnavabaduse mahasurumiseks, tembeldades endale ebameeldivad väljendused viha- või vaenukõneks.

Olles vaadanud lähemalt mitmeid problemaatilisi kohti aruandest, just nagu ka probleeme, mis on aruandes maha vaikitud, tõdesid Vihuri ja Vooglaid, et just liberaalseks demokraatiaks nimetatud ideoloogilisest programmist on saanud vaba ühiskonna alustes suhtes kõige tõsisem oht.

Vaata videost lisa!