Maailma vanimad kaksikvennad Pieter ja Paulus Langerock (102) Belgias vanadekodus einestamas. Foto: Scanpix

Californias on homoseksuaalist senaator esitanud eelnõu, mis potentsiaalselt paigutaks kellegi kalli vanaema vanadekodus ühte tuppa soolises segaduses selliga, kel on peenis alles, rinnad külge õmmeldud ning kleit seljas.

Ühtlasi võimaldaks eelnõu vanureil käia vetsus vastavalt sellele, kellena nad end kogevad, ning ignoreerida bioloogilist reaalsust.

Töötajatel tuleks aga kasutada poliitiliselt korrektseid pronoomeneid ning nimetada näiteks härrasid daamideks, riskides vastasel korral karistusega.

Normaalse inimese kaebuse peale ei tohiks segaduses seltsilist vastu viimase tahtmist teise tuppa elama paigutada.

Tualetis ei tohiks ahistada ega sealt välja ajada inimest, kelle puhul soo vahetamise protsess on alles poole peal või kes väliselt näib olevat teist sugu, kui ta väidab end olevat.

Lähtuvalt usu- ja sõnavabaduse põhimõtetest on organisatsioon Pacific Justice Institute saatnud California esindajatekoja vastutavale komisjonile kirja, milles hoiatab, et eelnõu ohustaks näiteks kristlikke hoolekandeasutusi.

Samuti selgitatakse kirjas, et eelnõu kätkeks endas eriskummalisi praktilisi aspekte.

Sest "kui keegi õnnetu hing kannatab luulude all ning usub end kuulus ajalooline isik olevat, tuleks töötajatel selle eelnõu valguses kutsuda teda … Napoleoniks või kelleks iganes ta end peab."

Loe lähemalt siit ja siit.