Elektrostalis Zelinski tehases toodetud gaasimask. Foto: Maksim Grigorjev, TASS/Scanpix

Reageerides Obama administratsiooni sõjakale toonile viib Vene valitsus sel nädalal läbi põhjalikud tsiviilkaitseõppused riigis.

Nagu kirjutab TruNews, toimuvad õppused alates tänasest kuni 7. oktoobrini.

Õppustel osaleb enam kui 40 miljonit inimest ja üle 200 000 päästetööde eksperdi. Kasutusel on vähemalt 50 000 seadmete ja varustuse komplekti või ühikut.

Õppused toimuvad kolmes etapis, alustades tegevuse koordineerimisest riigi ja kohalike omavalitsuste tasandil ning elanikkonna teavitamisest vastavate signaalidega.

Teises etapis harjutatakse päästetegevuseks ning avaliku korra tagamiseks vajalike üksuste paigutamist positsioonidele, samuti info kogumist ja -vahetust tsiviilkaitse valdkonnas.

Kolmas faas kujutab endast praktilise päästetegevuse korraldamist.

Audiokommentaari õppuste mastaabi ja olemuse kohta saab kuulata siit, alates 7. minutist.

Mäletatavasti mainis läinud nädalal USA välisministeeriumi pressiesindaja John Kirby, et ekstremistid “võivad vallandada rünnakud Vene huvide vastu, võibolla isegi Vene linnade vastu,” kui Moskva ei lakka toetamast Süüria valitsust.

“Me ei saa tõlgendada seda muud moodi, kui et USA praegune administratsioon de facto toetab terrorismi,” vastas Venemaa asevälimisminister Sergei Rjabkov.

Samal ajal leiavad üha konkreetsemat kinnitust väited, et USA toetab kas otseselt või kaudselt Islamiriigi (ISIS) tegevust Lähis-Idas, sealhulgas Süürias. Kölner Stadt-Anzeigeri ajakirjaniku Jürgen Todenhöferi intervjuud Jabhat al-Nusra üksuse komandöri Abu Al Ezziga võib saksakeelsena lugeda siit.