Merkel eile Davosis Euroopa sõjalist võimekust kirjeldamas. Foto: Scanpix

Saksa kantsler Angela Merkel kõneles Davosis maailma majandusfoorumil äsja Aachenis sõlmitud kaitsekoostöö leppest Prantsusmaaga ning kirjeldas seda kui "julget sammu edasi".

"Ühise kaitsepoliitika kavandamine ei ole suunatud NATO vastu – otse vastupidi, see võib asjad NATO jaoks isegi lihtsamaks teha, kuna meil on isegi rohkem kui 170 erinevat relvasüsteemi, [aga] Ühendriikidel on vähem kui 60," vahendab kantslerit Daily Express.

Mäletatavasti mainis Merkel mõned päevad tagasi, et Euroopa Liit peaks hakkama arendama relvasüsteeme ühiselt, nagu ka hävituslennukeid jms.

"Ja meie koos Prantsusmaaga otsustasime ehitada tuleviku tanke, lennukeid, tuleviku lahingulennukeid. See on üks väga oluline strateegiline otsus, nagu Aacheni leppe rakendamine" tervikuna, jätkus kantsleri kõnet Davosis.

Teisipäeval teatas Merkel, et Prantsusmaa ja Saksamaa vahelise uue koostööleppe näol on tegemist sammuga Euroopa armee loomise suunas.

Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni sõnutsi peab Euroopa vähendama sõltuvust Ameerika Ühendriikide sõjalisest jõust ja looma armee, mis kaitseks kontinenti nii Venemaa, Hiina kui USA eest, kirjutab Postimees.

Toimetas Urho Meister

Nigel Farage: Euroopa Liit on Ameerika Ühendriikide vastu külmas sõjas