Vastsündinu emaga. Foto: Sergio Santor/ Nursingschoolsnearme.com

Virginia osariigi kuberner Ralph Northam ütles kommentaariks kuni sünnihetkeni aborti lubavale eelnõule, et sellesama seaduse alusel saaksid arstid keelduda toomast teadvusele pärast ebaõnnestunud aborti elusana sündinud last, "kui ema ja pere seda soovivad."

Northam selgitas sündmuste arengut olukorras, kus aborti sooviv naine on juba hakanud sünnitama.

"Nii et selle konkreetse näite puhul, kui ema [juba] sünnitab, võin ma teile täpselt öelda, mis juhtuks: laps tuuakse ilmale; lapse seisundit leevendatakse; laps tuuakse teadvusele (ingl. k. resuscitate) kui ema ja pere seda soovivad, ja siis järgneks arutelu arstide ja ema vahel," kirjeldas kuberner.

Eelnõu esitaja Kathy Tran oli Virginia kongressis kuulamisel varasemalt tunnistanud, et seaduse kehtestamise korral oleks abort lubatud isegi siis, kui sünnitustegevus on alanud.

USA president Donald Trump nimetas nimetas Trani seisukohta "kohutavaks" ning väljendas "imestust", et Northam, "kellega ma mitu korda kohtunud olen," midagi sellist öelda võis.

Trump usub, et sellised plaanid ja seisukohad "tõstavad [abordi]teema tugevalt päevakorda, kuna inimesed ei ole kunagi varem selle peale niimoodi mõelnud."

Toimetas Urho Meister