Wikileaksi asutaja Julian Assange ütles teda Londonis Ecuadori saatkonnas külastanud Fox Newsi ajakirjanikule Sean Hannityle antud eksklusiivses intervjuus, et Hillary Clintoni kampaaniajuhi John Podesta meilidesse oleks võinud häkkida isegi 14-aastane laps.

“Me avaldasime mitu… meili, mis näitavad, et Podesta vastas õngitsevale (ingl. k. fishing) meilile,” ütles Assange. “Podesta andis välja oma parooli (ingl. k. password), mis oligi lihtsalt “password”,” jätkas Assange ning nentis, et “14-aastane laps võinuks Podestat niiviisi häkkida.”

Assange väitis samuti, et Hillary Clinton ei teinud “peaaegu mingit katset” kaitsta välisministrina oma eraviisilisi meile potentsiaalselt vaenulike riikide eest.

Mäletatavasti kasutas Clinton välisministrina isiklikku serverit.

“Kas ta üritas kaitsta neid [meile] vabariiklaste eest? Tõenäoliselt,” ütles Assange, kuid lisas: “Aga riikide mõttes, [polnud] peaaegu mingeid katseid [neid kaitsta].”

Wikileaks avaldas enam kui 50 000 meili, mis sisaldasid üksikasju Clintonite fondi kahtlaste tegude kohta. Meilidest võis samuti lugeda, kuidas tuntud ajakirjanikud Clintoni kampaaniaga lähedast koostööd tegid, kuidas Clintoni abilised kõnelesid põlastavalt katoliiklastest ning kuidas demokraatide rahvuskomitee (DNC) tippametnik andis Clintonile eelnevalt valimisdebattide küsimused.

President Barack Obama ja tema administratsioon ei väsi viimasel ajal väitmast, et Venemaa sealse presidendi Vladimir Putini isikus “häkkis” USA presidendivalimisi ning kallutas need Donald Trumpi kasuks.

Jutt käib DNC ja Podesta meilidest, mis avalikkuse ette toodi ja mille sisu ameeriklasi sügavalt häiris. Muuhulgas sisaldasid meilid pedofiilide koodsõnu.

Obama väidab, et lekitatud DNC ja Podesta meilide taga olid küberrünnakud, mis lähtusid Venemaalt. Assange on seda juba korduvalt eitanud. Nüüdki ütles ta, et Wikileaksi allikas ei olnud Vene valitsus ega ükski riik.

Ta toonitas, et ametist lahkuv Obama administratsioon üritab selliste väidetega delegitimiseerida presidendiks valitud Trumpi.