Kaja Kallas poseerimas L`Expressi Euroopa auhinnaga. Foto: Facebook

Hiljuti idavedude skandaali sattunud peaminister Kaja Kallas andis sotsiaalmeedias teada, et tal oli au Pariisis vastu võtta Prantsuse uudisteajakirja L'Express Euroopa auhind (Prix de L'Europe) vabaduse ja demokraatia eest seismise, Ukraina toetamise ning julgeks naiseks olemise eest poliitikas.

"Ühtlasi olin kutsutud lõpusõnavõtule L`Expressi 70. aastapäevale pühendatud konverentsile. Enda kõnes keskendusin Euroopa tuleviku teemadele, rõhutades, et parim viis tulevikku ennustada, on see ise luua," lisas Kallas. 

Prantsuse uudisteajakirja L'Express 70. aastapäevale pühendatud konverents kandis nime „Eilne oli hea, homne tuleb parem" (C'était bien avant, ça sera mieux demain). Valitsuse kodulehel selgitatakse, et üritus tõi kokku Prantsuse poliitika, kultuuri, teaduse ja ärimaailma nimekad esindajad. L'Expressi Euroopa auhinna andis Eesti peaministrile üle Prantsuse Euroopa küsimuste minister Laurence Boone.

Kaja Kallas järjekordset auhinda vastu võtmas. Foto: Stenbocki maja

"L`Express on Prantsusmaa mainekas uudisteajakiri. See on ilmunud alates 1953. aastast, mis teeb nendest ühtlasi ühe vanima väljaande," selgitab Kallas sotsiaalmeedias.

Toimetas Martin Vaher