Illegaalid Nauru saarel habet ajamas ja hambaid pesemas. Foto: Rick Rycroft, AP/Scanpix

Illegaalselt paadiga Austraaliasse pürginud varjupaigataotlejaid ei lubata enam iial riiki siseneda, isegi kui nad esitavad ametliku avalduse või tahaksid aastakümneid hiljem tulla turistina, seisab immigratsiooniministri värskes eelnõus.

Juba praegu on Austraalia ainus maa maailmas, kus kõik illegaalsed migrandid ja varjupaigataotlejad kohustuslikus korras vahi alla võetakse.

Kes iganes ilma kehtiva viisata Austraaliast leitakse, läheb Nauru või Manuse saarele "luku taha", kirjutab Breitbart.

Eluaegne keeld puudutab tagasiulatuvalt kõiki täiskasvanuid, kes on kinnipidamiskeskustes alates 2013. aasta 19. juulist. Lastele tehakse erand.

"See saadab smugeldajatele kõige tugevama võimaliku sõnumi," ütles Austraalia peaminister Malcolm Turnbull. Nagu lisas migratsiooniminister Peter Dutton, on seaduse üks eesmärke välistada aktivistide sõitmine saartele läbikukkunud varjupaigataotlejatega "abielluma", et nood ikkagi Austraaliasse saaksid.

Austraalia lähenemine immigratsioonile erineb Euroopast nagu päev ööst. Euroopas antakse illegaalselt sisenenud inimestele samad õigused, mis seaduste järgijatele.

Augustis hoiatas Austraalia eelmine peaminister Tony Abbott Euroopa Liitu, et too suleks "invasiooni" ees oma poorsed piirid ja "oleks [sama] vapper" nagu nemad.