Laps jooksmas ja kukkumas. Foto: Jamie Campbell, Wikipedia

Lastele soovahetuse peale surumine on asi, mis on juba täiesti katastroofilisi mõõtmeid võtmas mõnes Lääne riigis, eelkõige Suurbritannias, ja nüüd tuleb välja, et ka Austraalias, kirjutas Objektiivi toimetusele tähelepanelik lugeja, viidates artiklile ajalehes London Evening Standard.

Lugeja hoiatab: “Meil ei ole see õnneks veel aktuaalne teema, aga arvestades tempot, millega sellised asjad meile jõuavad, on põhjust muretsemiseks küll ja küll. Inglismaa kulutab juba miljoneid naelu aastas, et propageerida transseksuaalsust laste seas, kellest kõige nooremad pole veel eelkooligi jõudnud.”

Evening Standard kirjutab psühholoogide murest olukorras, kus Austraalia haridusametnikud pakuvad vastava programmi raames soovahetuseks nõustamist, tuge ja abi lapsele, kel on eluaastaid vaid neli. Psühholoogid leiavad, et eelkooliealised lapsed on sellise suure otsuse jaoks veel liiga noored.

Sellele vaatamata on New South Walesi haridusosakond valmistanud toetuspaketi pisipõnnile, kes alles tuleval aastal lasteaeda läheb.

Artikli järgi kaalub soovahetust plahvatuslikult kasvav arv väikesi lapsi, kellest noorim on kolmeaastane.

Ühe suure Melbourne’i haigla andmetel saab nende sooidentiteedihäirete osakonnas parasjagu abi ligikaudu 250 last.

Kümme aastat tagasi oli neid vaid üks.