Bioeetika ekspert kardinal Elio Sgreccia: "Eutanaasia on koletis, millele ei leidu võrdset."

Belgia riikliku eutanaasiakomisjoni kinnitusel rakendati läinud laupäeval lähtuvalt 2014. aastal jõustunud seadusest esmakordselt eutanaasiat alaealise peal.

Belgia meedia andmetel tehti surmav süst 17-aastasele isikule, vahendab LifeSiteNews.

Eutanaasiakomisjoni esimehe Wim Distelmansi sõnutsi oli alaealisel surmaga lõppev haigus, millega kaasnes väljakannatamatu valu.

Belgia seadused lubavad eutanaasia rakendamist alaealiste puhul, kui nende kannatused on talumatud ning vanemad annavad oma nõusoleku.

Täiskasvanute eutanaasia legaliseeris Belgia aastal 2002. Sellest ajast peale on arstidelt surmasüsti saajate arv järjepidevalt kasvanud. Mullu tapeti eutanaasia läbi enam kui 2000 täiskasvanut.

Kanadas tegutseva Eutanaasia ennetamise koalitsiooni tegevjuhi Alex Schadenbergi jaoks polnud alaealise eutanaasia juhtum Belgias üllatav. “Kui tapmine on juba kord lubatud ja vastuvõetavaks tunnistatud … siis miks mitte lubada surmava süsti tegemist 17-aastasele, kes on samas seisundis kui 18-aastane, või samas seisundis 13-aastasele?” kommenteeris Schadenberg.

Itaalia Piiskoppide Konverentsi presidendi kardinal Angelo Bagnasco sõnul valmistab uudis “valu meile kui kristlastele, aga ka [lihtsalt] kui inimestele.”

See oli “alaealise väärkohtlemine” ja “jäledus”, ütles rahvusvaheliselt tuntud bioeetikaekspert kardinal Elio Sgreccia, kelle hinnangul on eutanaasia “koletis, millele ei leidu võrdset…. Euroopa ei või seda vaikides pealt vaadata.”

“Tegemist on olukorraga, kus arst nõustub tahtlikult põhjustama inimese surma,” lisas Schadenberg.