Boris Johnson (paremal) eile LBC eetris Nick Ferrarile hommikust intervjuud andmas. Foto: Scanpix

Peaminister Theresa May "diil" Euroopa Liiduga nn pehme Brexiti kindlustamiseks läheb täna õhtul Briti parlamendi alamkojas otsustavale hääletusele, mis võib potentsiaalselt tuua kaasa valitsuskriisi ja varajased valimised.

Pingelises ja pinevas olukorras LBC saatejuhile Nick Ferrarile intervjuu andnud endine Briti välisminister Boris Johnson vastas May lüüasaamise väljavaadet kommenteerides, et "mõned kolleegid (tooride leeris – toim) kardavad, et Brexitit ei tule, kui diil maha hääletatakse… Ma arvan et see on nonsenss!"

"Britannia lahkub ikkagi?" poetas saatejuht küsivas toonis vahele.

"Britannia lahkub märtsis, absoluutselt, ja kokkuvõtvalt on sellega kõik öeldud," kinnitas Johnson.

"Aga kõik need [kavalad] plaanid?" päris Ferrari.

"Jaa, ma olen märganud kogu seda värki," vastas Johnson. "Seda peent trikitamist (ingl. k. jiggery-pokery)" parlamendi manipuleerimiseks ja Brexiti pärssimiseks.

"Ma ei usu, et seda tegelikult teha saaks," jätkas Johnson. "Ma usun, et me tõesti mängime tulega. Kui me arvame, et võime tulla lagedale igat sorti komplitseeritud [seaduse]muudatustega, ja viivitustaktikatega, et me võtame Briti avalikkuse haneks, et meil õnnestub Brexit tühjaks teha…

Ma arvan, et siis me lõikame keeristormi!" väljendas Johnson veendumust, toetudes prohvet Hoosea raamatust pärinevale hoiatusele, et kes tuult külvab, see lõikab tormi (ingliskeelsetes tõlgetes tihti whirlwind – toim)."

"Mida te selle all mõtlete?"

"No ma arvan, et inimesed tunnevad end reedetuna. Ja ma arvan, et neile tundub, et toime on pandud tohutu vandenõu nende poolt… Ühendkuningriigi süvariigi poolt, inimeste poolt kes tegelikult riiki juhivad."

Toimetas Urho Meister