Peaminister Kallasele antakse üle Jeane J. Kirkpatricku auhind, 13. novembril 2023, Washingtonis. Foto: valitsuse kommunikatsioonibüroo

Hiljuti USA visiidil käinud peaminister Kaja Kallasele anti Washingtonis Rahvusvahelise Vabariikliku Instituudi poolt Jeane J. Kirkpatricku auhind avatud valitsemistavade, demokraatlike väärtuste edendamise ja eestkõneleja rolli võtmise eest geopoliitiliste väljakutsete lahendamisel.

"See auhind on tähenduslik ka ühiskonna võrdsuse seisukohast. Aina rohkem naisi on juhtivatel positsioonidel ja see ei tundu ühiskonnale enam nii eriline. Loodan, et jõuab kätte aeg, mil ajalehe pealkirjas ei tõsteta esile fakti, et valitsusjuht on naine. Kuid võrdsem ühiskond ei juhtu iseenesest. Peame selle nimel pingutama ja näitama eeskuju," kirjutas Kallas sotsiaalmeedias.

Kallas toob veel välja, et auhind on nimetatud Jeane J. Kirkpatricku järgi, kes oli president Reagani välisnõunik, USA esimene naisest ÜRO suursaadik, tunnustatud välispoliitiline mõtleja ja naiste poliitikas osalemise aktiivne eestkõneleja.

Toimetas Martin Vaher