EKRE volikogu Türil, 29. aprillil 2023. Foto: EKRE

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu kinnitas laupäevasel kogunemisel Türi kultuurikeskuses poliitilise avalduse, milles kutsub üles võitlusele küsitaval viisil võimule saanud liberaalse valetajate valitsuse vastu.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kutsub oma volikogu avalduses kõiki rahvuslikult meelestatud, traditsioonilisi väärtusi kandvaid, põhiseadustruid ja vabadust armastavaid inimesi koonduma võitluseks ebausaldusväärsete e-valimiste toel võimule saanud liberaalse valetajate valitsuse vastu.

Eesmärgiks seatakse lõpetada Kaja Kallase võimuperiood esimesel võimalusel. Selleks plaanitakse riigikogu kodu- ja töökorra seaduse piires takistada valitsuse kavandatavate maksutõusude, vihakõne ja homoabielude seadustamist, lastetoetuste vähendamist ning muude ühiskonda, inimeste toimetulekut ja Eesti majandust kahjustavate eelnõude vastuvõtmist. Selleks lubatakse koondada kodanikke, korraldada meeleavaldusi ning vajadusel organiseerida ka muid protestiaktsioone.

EKRE volikogu tõdeb, et e-valimiste vaatlemise ja kontrollimise võimaluse puudumine muudab lõplikud valimistulemused küsitavaks.

"Veelgi enam – asjaolu, et valimiste eelselt manipuleeriti, liberaalse leeri kasuks, avaliku arvamusega Venemaalt pärit ja Kremli huve esindavate libauudistega ning valetati valijatele teadlikult oma tegelike plaanide kohta, viitab, et tänasel valitsusel puudub oma äärmuslike kavade elluviimiseks mandaat," seisab avalduses.

"Rahvuskonservatiivid hoiatasid juba valimiste eel nii maksutõusude, massiimmigratsiooni kui ka nn homoabielude eest, aga ka teist meelt olevate inimeste suukorvistamise eest nn vihakõneseadusega ja rohepöörde nime all toime pandava uuskommunismi eest. Meie positiivset platvormi toetas kaalukas osa Eesti ühiskonnast."

"Eesti Konservatiivne Rahvaerakond pakub jätkuvalt Eestile märksa paremat ja mõistlikumat plaani kui praegune kolmikliit," leitakse erakonna avalduses.

Erakonna sõnul tuleb eelarvetasakaalu saavutamiseks keskenduda majanduskasvu soodustamisele ja energiahindade alandamisele. Selleks tuleb asuda makse – eriti tarbimismakse nagu käibemaks ja aktsiisid – alandama, mitte tõstma.

"Just majanduskasv tagab meie inimeste toimetuleku ja eelarvelaekumiste märkimisväärse suurenemise. Seetõttu ei tohi leppida võimukoalitsiooni kavandatud maksu- ja aktsiisitõusudega ega kärbetega, mis suurendavad inflatsiooni ja hinnatõusu, vähendavad meie ettevõtete konkurentsivõimet ja suurendavad majanduslangust."

EKRE leiab, et iibekriisi lahendamiseks tuleb tagada noortele peredele oma kodu soetamise või omamise võimalus ega tohi asuda eraomandit, isiklikku sõltumatust ja toimetulekut maamaksu ja automaksu kaudu piirama. Samuti tuleb noorte ja suurperede toetuseks lastetoetusi tõsta, mitte vähendada.

Niinimetatud homoabielu riikliku edendamise asemel tuleb aga toetada ja soodustada abielu mehe ja naise vahelise püsiva liiduna, see tähendab, et tuleb toetada loomulikku ja traditsioonilist abielu ja perekonda.

Erakond leiab, et aastakümneid võimul olnud Reformierakonna poolt tekitatud riigikaitse võimekuslünkade kiireks lahendamiseks tuleb võtta pikaajalist riigikaitselaenu, mille tagasimaksmine ei vaja normaalse majanduskasvu tingimustes maksutõuse.

Odava ja küllusliku energia kättesaadavuse tagamiseks tuleb jätkata aga põlevkivienergia kasutamist. Keskpikas plaanis tuleb võtta suund tuumajaama rajamisele, mitte kogu Eesti täitmisele tuuliku- ja päikeseparkidega, mis ei suuda tagada püsiva ja stabiilse elektrienergiaga varustatust.

"Eesti inimesed ei valinud maksutõuse, radikaalseid ühiskondlikke eksperimente perekonna ja lastega või eriarvamusi nullivat teerullipoliitikat. Reformierakonna, Eesti 200 ja SDE koalitsioon võib küll omada toetust riigikogus, kuid ei oma mandaati ega toetust ühiskonnas," seisab avalduses.

"Juhul, kui liberaal-globalistlik võimuseltskond kavatseb tõepoolest asuda kiiremas korras Eesti ühiskonnast ja parlamendist jõuga üle rullima, et viia ellu valimiste eel mahavaikitud vasakradikaalseid plaane, on ühiskondlike pingete järsk suurenemine Eestis vältimatu," leiavad rahvuskonservatiivid, lisades, et valitsuse selline käitumine on tõsiseks ohuks Eesti demokraatiale.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kinnitab oma avalduses, et on vaba, stabiilse, jõuka ja areneva Eesti nimel niisuguseks vastasseisuks valmis. Selles innustab ja kohustab neid Eesti Vabariigi põhiseadus, millele toetudes lubatakse astuda vastu kõigile katsetele muuta Eesti jõuvõtete abil vaesemaks, vähem vabaks, vähem eestilikuks ja vähem normaalseks. Erakond kutsub kõiki Eestist hoolivaid inimesi nendega selles võitluses ühinema.

Erakonna juht Martin Helme rõhutas, et EKRE ei kaotanud neid valimisi, nagu püütakse poliitiliste konkurentide ja peavoolumeedia poolt välja näidata.

Ta ei pea ta seda valitsust ka legitiimseks, sest on jõudnud võimule valede toel.

„Me oleme parlamendis kõige suurem opositsioonierakond, mis paneb teatavad kohustused. Lisaks sellele on meil maailmavaateline erakond," rääkis Helme. „Eestis on kaks parteid – globalistid-liberalistid oma mitme haruga, ja meie, kes seisame põhiseaduse, rahvuse ja vabaduse eest."

„Tänasel liberaalsel režiimil on parlamendis 60 häält, mis annab võimaluse üle rullida, kuid väljaspool parlamendisaali ei ole neil sellist ülekaalu. Ja me peame tegema kõik, et nende plaane nurjata," ütles Helme.

Toimetas Martin Vaher