Politseinik eile valves Sagrada Familia juures, kus on algamas jumalateenistus terroriohvrite mäletsuseks. Foto: Scanpix

Hispaania ajalehe El Españoli andmetel oli läinud nädalal Barcelonas tapatalgud korraldanud džihadistide esialgne plaan lasta muuhulgas õhku rahvarohke Sagrada Familia ehk Püha perekonna basiilika, vahendab Breitbart.

Nagu kajastas juba reede õhtul Postimees, võinuks Kataloonias aset leida ohvriterohkem veretöö, sest politsei kõneisiku Josep Lluís Trapero sõnutsi kavandati "Barcelonas üht või mitut rünnakut ning Alcanari plahvatus peatas selle, sest neil polnud enam materjali suuremamastaabilise rünnaku korraldamiseks."

Viidatud plahvatus toimus kolmapäeva õhtul Barcelonast 200 kilomeetrit lõunasse jäävas Alcanari linnas ning selle käigus hukkus inimene. Lisaks tegevuspaigaks olnud hoonele purunesid ka kahe vastasmaja fassaadid, pauk kostis kilomeetrite kaugusele.

Nagu selgus, üritas hukkunu parajasti valmistada lõhkekehasid ning lisaks tema laibale leiti majast paarkümmend butaani- ja propaanikanistrit ja veel üks raskelt vigastatud inimene.

Politsei oletuste kohaselt võinuks esialgse plaani kohaselt käiku minna kaubikusse paigutatud butaanipomm, kuid pärast pommimeistri ja tooraine kaotamist otsustati sooritada saadaolevate vahenditega alternatiivsed rünnakud.

Väidetavalt oli terroristide esmane sihtmärk Püha perekonna basiilika kui linna jaoks oluline kristlik sümbol, aga ka ülimalt rahvarohke turismimagnet.

Mullu külastas basiilikat ligikaudu 4,5 miljonit inimest, väljastpoolt vaatamas käis pooleliolevat suurehitist aga enam kui 20 miljonit huvilist.

Teine pommiobjekt oli eeldatavasti jalakäijatest tulvil La Rambla ja selle kõrval paiknev La Boquería turg, kolmas aga uurijate arvates mingi objekt sadama territooriumil.

2017 Euroopas: terrorirünnaku katse iga seitsme päeva tagant