Suur raha. Foto: Pixabay.com

Euroopa Parlament on kiitnud heaks märkimisväärse meetme, mille alusel on võimalik maksta töötajatele 18 000 eurot kuus, kui nad asendatakse "kompetentsemate" töötajatega.

Nagu kirjutab Daily Mail, põhjendas eelarvekomitee esimees sammu sellega, et tegevusetuse eest tasu saama hakkavale ametnikule ülekannete teostamine on tegelikult viis säästa raha.

Esimene konkreetne kvalifitseeruv isik saab mitte midagi tegemise eest kopsakat kuupalka kaks ja pool aastat – kuniks kätte jõuab pensioniiga.

Järgmiste juhtumite puhul võib periood osutuda pikemaks.

Eurokeeles saadakse "töövabastus teenistuse huvides."

Nagu täpsustas belglasest europarlamendi liige Gerard Deprez, saab antud ametnik detsembrist juunini "toetust" 101 250 euro ulatuses ning seejärel siis üle 83 000 euro aastas peale makse. Nimetatud summa võrdub tema tulevase pensioniga.

Eelarvekomitee prantslasest esimees Jean Arthuis selgitas, et "tema jätkuv kohalolek maksnuks teenistusele palju [rohkem], kui see, mida me peame maksma talle mitte midagi tegemise eest," kuna täispalka ei pea maksma.

Britist europarlamendi liikme Jonathan Arnotti jaoks tundub "miski olevat mäda, kui neile makstakse mitte millegi tegemise eest rohkem, kui Briti peaministrile [töö tegemise eest palka makstakse]."