Pagulaspäev Tartus 2015. aasta 17. juunil. Sõpruskohtumises jalgpallis kohtusid Tartu linnavalitsuse (neoonvestides) ja Vao varjupaigataotlejate majutuskeskuse (sinistes särkides) meeskonnad. Kohtumine lõppes 2:2 viigiga. Foto: Margus Ansu, Postimees/Scanpix

Eile Varssavit väisanud Euroopa Komisjoni migratsioonivoliniku Dimitris Avramopoulose sõnutsi on Euroopa Liidul "vahendid, võimalused ja vägi" veenmaks kõiki liikmesriike varjupaigataotlejaid kvootide alusel Itaaliast ja Kreekast vastu võtma.

Ta lubas koostada riikide koostööst aruande septembri lõpuks, kuid ei maininud sanktsioone.

Poola keeldub migrante vastu võtmast, väites et tegemist on valdavalt majanduslikel põhjustel Euroopasse tulnud inimestega, kes lisaks võivad kujutada endast ohtu.

Lisaks on Poola siseminister Mariusz Błaszczak lubanud uusi migratsiooniseadusi, millega parandatakse riiklikku julgeolekut, tugevdatakse riigipiire ning muudetakse lihtsamaks illegaalide väljasaatmine.

"Kui migrandid teavad, et nad ei saa Poola piirist üle, siis nad seda ei ürita," usub minister.

Eestis on EKRE fraktsioon parlamendis esitanud riigikogule eelnõu, et peatada Eesti osalemine pagulaste ümberjaotamise mehhanismis.

Eelnõu üle andnud  Jaak Madison on osutanud sellele, et vaatamata väidetavale põhjalikule taustakontrollile on siinsetes pagulasperedes lühikese ajaga toimunud kaks võigast kuriteoepisoodi.