Euroopa Parlamendi liige Nigel Farage 1. veebruaril kolleegi kõnet kuulamas. Foto: Emmanuel Dunand, AFP/Scanpix

Euroopa Parlament on kehtestanud uued reeglid, tänu millele võidakse kustutada süsteemist poliitiliselt ebakorrektsed kõned. Kodanikud ei saa siis iial teada, et need kõned üldse peeti.

Enneolematu meede ehk eeskiri nr 165 võimaldab europarlamendi presidendil kõnet pidavaid parlamendiliikmeid otse-eetris katkestada ning kustutada arhiivist "solvav" audiovisuaalne materjal, vahendab Breitbart.

Nagu nentis Brüsselis baseeruva rahvusvahelise pressiliidu IPA president Tom Weingaertner, "õõnestab see parlamendi arhiivide usaldusväärsust hetkel, mil libauudiste ja manipulatsioonide kahtlused ohustavad meedia ja poliitikute usutavust."

Eelnõu edukaks osutunud eestvedaja ja Briti leiboristist europarlamendi liige Richard Corbett ütles, et inimesed võivad avastada, et "hei, see on fantastiline platvorm. See on lai, see läheb otse eetrisse. Seda saab salvestada ja korrata."

Aastal 2012 sai endine Suurbritannia Iseseisvuspartei liider Nigel Farage 2700 naela trahvi kõne eest, milles ründas Euroopa Ülemkogu eesistuja positsiooni legitiimsust.

Kõne on osutunud väga vaadatavaks ja sellega saab tutvuda siin:

Uutes tingimustes jääks ilmselt kõlamata ka Godfrey Bloomi kõne aastal 2014, kes ütles maksude kohta, et need on "süsteem, kus poliitikud ja bürokraadid varastavad oma kodanikelt raha, et see kõige häbiväärsemal moel maha laristada."

Bloomi kõnet saab YouTube'i vahendusel kuulata "juppidena", kirjutage otsingusse "Godfrey Bloom taxes". Alljärgnevalt katkend kõnest, kus parlamendiliige puudutab varaste kartelli koostöö harmoneerimist: