Kaader ISIS-e poolt 19. juulil postitatud videost, kus kõneleb Saksamaal kirverünnaku toime pannud moslemist noormees. Reuters/Scanpix

Islamist motiveeritud kallaletungid Euroopas on muutumas rutiiniks. Esmaspäeval ründas Saksamaal kirve ja noaga relvastatud afgaanist pagulane Allahit kiites rongireisijaid. Teisipäeval ründas Prantsusmaal noaga relvastatud moslem nelja naist, väidetavalt seetõttu, et nad kandsid liiga nappi riietust.

Esmaspäevases Saksamaa lõunaosas Würzburgi linnas toimunud rongirünnakus sai vigastada neli inimest, neist kolm tõsiselt. Ründaja – kõigest 17-aastane noormees – karjus “Jumal on suur” (“Allahu akbar”). Politsei lasi poisi põgenemiskatsel maha. Tema elukohast leiti ISIS-e lipp ning mainitud terrorirühmitus kuulutas ta oma võitlejaks.

Baieri siseministri sõnul tuli ründaja saatjata lapspõgenikuna Saksamaale kaks aastat tagasi, pagulasena registreeriti ta möödunud aasta 30. juunil ning elamisloa sai ta tänavu märtsis. Vaid kaks nädalat tagasi kolis ta kasupere juurde Ochsenfurtis.

Teisipäeval toimus järjekordne rünnak Prantsusmaal. Hautes-Alpes’i departemangus ründas noaga relvastatud mees naist ja tema kolme tütart. Ründaja – Maroko päritolu Mohamed B. – tegu oli väidetavalt ajendatud asjaolust, et naine ja tema tütred kandnud “liiga nappi riietust”. Värskemate teadete kohaselt kohalikud võimud seda versiooni ei kinnita.

Alles möödunud neljapäeval – Prantsusmaal rahvuspühal – sooritas radikaliseerunud moslem ohvriterohke terrorirünnaku Prantsusmaa kaguosas Nice’is, mille käigus hukkus üle 80 inimest, nende seas ka kaks Eestist pärit inimest.