Pahaendelise artikli 7 hääletuse eel pidas Ungari peaminister Viktor Orbán Euroopa Parlamendis tulise kõne, milles muuhulgas väitis, et tema maa on võetud sihikule otsuse tõttu mitte muutuda “migrantide maaks”.

Orbán süüdistas Euroopa Parlamendi liikmeid oma rahva solvamises ning väitis, et saalis viibiv “migrandimeelne enamus” on “juba otsustanud” Ungari vastu artikli 7 vallandada, vahendab ZeroHedge.

“Aga ma olen tulnud täna siia, sest te ei kavatse mitte [ainult] valitsust hukka mõista, vaid ka maad ja samuti rahvast.

Te kavatsete mõista hukka Ungari, kes on tuhat aastat kristlike rahvaste perre kuulunud.”

Ta teatas, et “Ungari ei anna teie väljapressimisele järele. Ungari kavatseb kaitsta oma piire, peatada illegaalse immigratsiooni ja – kui vaja – seisame me vastu [ka] teile.”

Nimetades käimasolevat karistusmenetlust oma rahva “solvamiseks”, nimetas Orbán Ungarit “Euroopa kaitsjaks” ning selgitas, et madjaritel on “erinev vaatenurk kristlusele Euroopas, rahvaste rollile ja rahvuskultuurile.”

Ning “need erinevused ei saa olla põhjuseks ühegi maa märgistamiseks ning ühisest otsustetegemisest eemale jätmiseks. Meie ei läheks iial niikaugele, et vaigistada neid, kes meiega ei nõustu,” ütles ungarlane saalile, kus valdav enamus istus vaikides, samal ajal kui peamiselt euroskeptikutest toetajad talle kaasa elasid.

Lisaks europarlamendi enamusele peavad Ungari karistamise üksmeelselt heaks kiitma aga ka kõik ülejäänud Euroopa Liidu liikmesriigid.

Ilmselt vetostab artikli 7 rakendumise Ungari suhtes vähemalt Poola, kes on ise samas olukorras ning keda omakorda on lubanud aidata Ungari.

Hoobina Ungarile on nende vastu aga pöördunud Euroopa Liidu praegune eesistuja Austria, kes alles hiljuti paistis liikuvat lausa Visegrádiga liitumise suunas.

Küll aga toetas Orbánit üks “märkimisväärne” mees Euroopa Parlamendis, kui ZeroHedge’i sõnastust kasutada.

Nimelt võttis sõna Nigel Farage, kes ütles: “Jumal tänatud, et vähemalt üks Euroopa liider on valmis seisma oma põhimõtete eest, oma riigi eest ja oma rahva eest – sellise ekstreemse kiustamise kiuste!”

Kuid ta küsis otse, miks peaks Ungari sellise kohtlemise keskel Euroopa Liidu liikmeks jääma.

“Mr Orbán peaks Brexiti klubiga liituma,” leidis ta, mille peale süngelt saalis istunud ungarlane laialt naeratas.

Farage’i viimase Twitteri-postituse valguses ongi europarlament andnud oma hääle Ungari pitsitamise poolt. Ja nagu kirjutab Daily Express, sündis see häältega 448 : 197.

Europarlamendist: “Edasi, Ungari! Edasi, Poola!”