150 noort naisterahvast, kes on koondunud liikumisse nimega “Antigones”, kogunesid laupäeval, 25. mail Pariisis, et protesteerida “radikaalsete ja manipulatiivsete meetodite vastu”, mida kasutab radikaalne feministlik liikumine Femen.

Meeleavaldus toimus Femeni Pariisi peamaja lähedal. Meeleavaldajad, kellest enamus kandis valget seelikut, soovisid liikuda Femeni peakontori juurde, mis asub populaarses Goutte d'Or kvartalis, kuid neid takistasid märkimisväärne hulk sandarmeid, varustatud vägivaldse massimeeleavalduse mahasurumiseks vajaliku varustusega.

“Naisel on tema väärikus ja see ei avaldu enesepaljasamise ja hüsteeria kaudu (…). Nõnda oleme me vastu Femen'ile, mille liikmed nagu valvekoerad alluvad ideoloogiale, mis kahjustab meie ühiskonna aluseid ja mõnitab meie väärtusi,” selgitab meeleavaldusel jagatud kommunikee.

Valgete seelikutega naiselikkuse kaitseks meelt avaldavaid noori naisi
ootab kumminuiadega relvastatud  märulipolitsei kolonn.

Liikumisse kuuluv «Iseul» kinnitas, et infiltreerus Femenisse “nende mõistmiseks ja nende tundma õppimiseks”. Ta on mures nende noorte prantslannade pärast, kes on “lihtsameelsed ohvrid, lõksu püütud ja koolitatud välismaiste võitlejate ja mõjukate rikaste poolt, kes tahavad peale suruda väärtusi, mis ei ole meie ühiskonnale loomulikud.”

Ta kirjeldab Femenit seestpooltnähtu pinnalt järgmiselt:

"Igal laupäeval on neil treeningud. Umbes 20 tüdrukut jooksevad ringis ja karjuvad sloganeid nagu "Pope no more", "In gay we trust" ja "Topless Jihad". Nad teevad harjutusi kõhulihastele ja pumpavad kätekõverdusi. Õppisime ka seda, kuidas saada efektseid fotosid: kuidas kukkuda, kuidas käsi hoida, kuidas politsei haardes käituda jne."

“Nende totalitaarsed ja manipulatiivsed meetodid peavad lõppema,” teatab kommunikee, nõudes samas, et Prantsusmaa Femen’i liikumise kaks juhti pöörduksid tagasi Ukrainasse, et lõpetataks liikumise otsene ja kaudne rahastamine ning et lõppeks immuniteet nende aktsioonide suhtes, mida Femen ise kirjeldab kui terroristlikke.

Nime Antigones alla koondunud noored naised kutsuvad üles taastama naiste väärikust naistena,
emade ja tütardena, ning mõistavad hukka radikaalfeministlikud rünnakud naiselikkuse tähendusele.

“[Siseminister] Maneul Valls soosib lubamatul kombel Femenit ja nad ei ole ühte tundigi oma tegevuse eest vahistatud olnud.”

“Me oleme isade tütred, me oleme abikaasad, me oleme poegade emad – meie ei tõuka mehi eemale. Vaid vastupidi, me oleme veendunud, et ainult nendega, üksteist täiendades, ehitame me tulevikku,” seisab Antigone jagatud seisukohavõtus.

Refereeritud artiklid siin ja siin.

Sten Allik