Olukorras, kus kolmest valitsuserakonnast kaks nimetavad end konservatiivseks, oleks täiesti mõeldamatu, et valitsus jätkaks võltskodanikuühendustena tegutsevate ja homoideoloogiat juurutavate ühingute riiklikku rahastamist. Konservatiivide seisukohast on tegemist vägagi põhimõttelise küsimusega, toonitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates "Fookuses".

Saates "Fookuses" tõstame veelkord esile homoorganisatsioonide rahastamise teema, millele konservatiivide poolt domineeritud valitsuskoalitsioon peab lõpetama.

Aastast 2013 on Eesti LGBT Ühingu rahastus toimunud läbi sotsiaalministeeriumi haldusalas oleva Hasartmängumaksu Nõukogu kaudu ning läbi aastate on selle tegevustoetuseks eraldatud 242 526 ehk ligi veerand miljonit eurot. Tegevtoetused on läbi aastate olnud kasvavas trendis. Nii eraldati tänavu homoühingule juba 96 000 eurot tegevustoetust.

Kui arvesse võtta ka Eesti Inimõiguste Keskuse ja Feministeeriumi portaali haldava MTÜ Oma Tuba rahastust, siis tõusevad aastatoetused ühes Eesti LGBT Ühinguga käesoleval aastal veerand miljoni euroni.  

Hiljuti võtsid saates "Räägime asjast" teema esile ka Mart ja Martin Helme öeldes, et olukorras kus valitsuses on kaks konservatiivset erakonda peavad Keskerakonna liberaalid aru saama, et "kuskil on mingisugune piir, mida ei saa ega tohi lihtsalt ületada".

Saates paneme kõlama veelkord oma positsiooni, mille järgi on olukorras, kus kolmest valitsuserakonnast kaks nimetavad end konservatiivseks, täiesti mõeldamatu, et valitsus jätkaks võltskodanikuühendustena tegutsevate ja homoideoloogiat juurutavate ühingute riiklikku rahastamist.

Vaadake lisa saatest!

Juhtkiri: homoorganisatsioonide rahastuse lõpetamisele maksumaksjate taskust pole alternatiivi

"Räägime asjast": LGBT rahastamise teema tuleb koalitsioonis üles võtta