Fookuses eri: kas meediaväljaannete toimetused julgevad ise vastata oma valimiskompasside küsimustele?

Varro Vooglaid ja Markus Järvi kommenteerivad “Fookuses” erisaates Objektiivi meeskonna otsust täita riigikogu valimiste eel lisaks enda valimiskompassile ka teiste meediaväljaannete kompassid ning muuta toimetuse liikmete vastused avalikuks.

Objektiivi meeskond otsustas kõigi sisu tootvate toimetuse liikmetega anda vastused Postimehe, Delfi ja ERRi valimiskompassidele ning teha oma vastused lugejatele kättesaadavaks.

Toimetuse liikmete vastused näitasid, et enamikes küsimustes eksisteerib toimetuse siseselt kas täielik või suhteliselt suur üksmeel, ent mõningates küsimustes on vastanute seisukohad ka teineteisest lahknevad.

Varro Vooglaidi sõnul oli Objektiivi toimetuse otsuse taga eesmärk näidata teistele väljaannetele eeskuju ning kutsuda ka neid kasvõi oma enda valimismootoreid täitma ning tulemusi avalikustama.

Markus Järvi toonitab, et kuigi nn Ameerika mudeli järgi toimiv meedia üritab teeselda maailmavaatelist neutraalsust ja erapooletust, on kõikide väljaannete toimetused täis maailmavaateliselt ja poliitiliselt laetud ajakirjanikke ja toimetajaid, kes teevad oma ilmavaatest lähtudes ka konkreetseid otsuseid.

Objektiiv pole aga kunagi maha salanud, et meie portaal lähtub “[…] püüdlusest kajastada ühiskonnas toimuvat ausalt ja omakasupüüdmatult ning meie kultuuri alusväärtusi austavalt, juhindudes konservatiivsetest, traditsioonilistest väärtustest ning eesmärgist teenida oma maad ja rahvast,” nagu seisab kirjas portaali tutvustuses.

Vaadake lisa videost!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.