Fookuses eri: Objektiivi valimiskompass näitab poliitikute seisukohti kultuuri alusväärtuste küsimustes

“Fookuses” erisaates tutvustavad Varro Vooglaid ja Markus Järvi Objektiivi valimiskompassi, mis näitab küsitlusele vastanud riigikogu valimiste kandidaatide paiknevust meie toimetuse jaoks oluliste printsiipide ja väärtuste skaalal. Kompassiga saate lähemalt tutvuda Objektiivi valimiste lisalehel valimised.objektiiv.ee

Objektiiv pöördus jaanuari lõpul kõigi Riigikogu 2019. a valimiste kandidaatide poole üleskutsega vastata kümnele olulisele Eesti riigi ja rahva tulevikku puudutavale küsimusele.

Kompassi veebilehel on Objektiivi lugejatel võimalik tutvuda kandidaatide vastustega, et iga valija teaks kandidaadi seisukohti antud küsimustes ning oleks võimeline lanegetama valimistel informeeritud otsuseid.

Markus Järvi ja Varro Vooglaid teevad Objektiivi küsitlustest kokkuvõtte ning räägivad, kuhu suunda Objektiivi kompass näitab.

Tabel: Objektiiv

Saate autorid juhivad tähelepanu tõsiasjale, et nii Keskerakond, Reformierakond, sotsid kui ka Eesti200 sisuliselt boikoteerisid Objektiivi küsitlust. Kokkuvõttes eirati meie portaali valimisküsitlust suisa üle kahe kolmandiku kandidaatide poolt.

Kõigist teistest erakondadest eristus selgelt Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, mis ainsana võttis tõsiselt Objektiivi küsitlust, millele vastas üle 80% EKRE kandidaatidest. Samas olid EKRE liikmete vastused valdavas osas kattuvad Objektiivi toimetuse enda seisukohtadega.

Vaadake lisa saatest!

Juhtkiri: pole mõistlik osta põrsast kotis ega valida poliitikut teadmata, mille eest ta seisab

Objektiivi valimiskompassi tulemused

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.