Fookuses: Euroopa Inimõiguste Konventsiooni kehtivuse peatamisest ja Ungari halvustamisest

Euroopa Inimõiguste Konventsiooni kehtivuse kriisiaegne osaline peatamine on kriitikute poolt probleemina ülepaisutatud, just nagu on seda ka Ungari mõõdutundetu kritiseerimine Postimehe ja teiste liberaalsete väljaannete poolt, toonitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates “Fookuses”.

Saates “Fookuses” tuleb juttu sellest, kuidas Eesti on sarnaselt mitmele Euroopa Nõukogu liikmesriigile teatanud Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni artikli 15 aktiveerimisest, millega piiratakse eriolukorras olulisi kodanikuvabadusi. Meedias on seda sammu tõlgendatud aga tendentslikult ja kohati otseselt valelikult.

Sama kohtlemine on osaks saanud ka Ungarile. Tänane Postimehe juhtkiri sedastab, et meiega koos kommunismi alt vabanenud Ungari on hüljanud liberaaldemokraatlikud väärtused ning on Postimehe toimetuse hinnangul “vabast maailmast lahkunud”.

Seoses kriisiolukorraga jätkame Objektiivi videoproduktsiooni kodustest tingimustest. Vabandame võimalike puuduste pärast produktsiooni tehnilises kvaliteedis.

Kuulake ja vaadake lisa saatest!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.