Euroopa Liidu keskvõimu ja vasakliberaalselt meelestatud meedia põlgusest Ungari vastu on lihtne aru saada, kuna ühena vähestest riikidest Euroopas keeldub Ungari täiesti avalikult ja valehäbita rahvusriigi ja riikliku iseseisvuse ideaalidest lahti ütlemast ja oma kristlikust identiteedist taganemast, nendivad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates "Fookuses".

Vaadates tagasi eelmistel nädalatel Objektiivis avaldatud Ungari teemalistele artiklitele (vt siit, siit ja siit), vaatlesid Järvi ja Vooglaid vasakliberaalsete võimu- ja meediaringkondade poolt Ungari suhtes üles köetud negatiivseid hoiakuid, juhtides tähelepanu sellise kuvandi taustaks olevatele globalistlikele motiividele.

"Oleks väga tänuväärne, kui ühel päeval saaks ka Eesti poliitikute esituses näha rahvusvahelisel tasandil sellist sirgeselgsust, mis käiakse välja enesekindlalt ja sirgjooneliselt, ent samas rahulikult ja väärikalt – ilma liigselt sõnu pruukimata, ent samas jätmata midagi olulist kellelegi meeldimise huvides ütlemata," toonitas Vooglaid.

Järvi sõnul on Ungari puhul muu hulgas märkimisväärne ka see, kuidas on avalikult välja öeldud, et demokraatiat ei pea tingimata teostama vastavalt liberalismi diktaadile.

"Kui demokraatia läheb liberaalsusega vastuollu, siis liberaalid eeldavad, et valemist peab kõrvale jääma demokraatia. Peaminister Viktor Orban on aga selgelt välja öelnud, et Ungari sellise lähenemisega ei nõustu ning et pigem juhindutakse kristliku demokraatia ideaalist," toonitas ta, osutades sellele kui heale eeskujule kogu Euroopa jaoks.

"Demokraatia ei pea koogutama liberaalsuse ees ega koogutama liberalismi dogmade ees. Demokraatia on rahva võim ja millisena riiki rahva võimu alusel üles ehitatakse, seda demokraatia ette ei kirjuta."

Vaata lähemalt saatest!

Ungari – mitte paariariik, vaid hea eeskuju