Kaljulaidi esinemine liberaalse propagandakanalina toimiva rahvusringhäälingu saates "Esimene stuudio", kus ta väitis, et sündimata inimeste üsasisese tapmise vastu protesteerimine ja rahva käest küsimine, kas abielu peaks Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks, kujutavad endast sisseimporditud ideid, solvab tervet mõistust ja ausat kodanikuväärikust, toonitavad Varro Vooglaid ja Markus Järvi Objektiivi saates "Fookuses".

Eesti presidendiks määratud Kersti Kaljulaid väljendas ETV saates "Esimene stuudio" seisukohta, et väikelaste üsasisene tapmine pole teema, millega peaks aktiivselt tegelema. Kaljulaidi hinnangul ei ole abort meie ühiskonnas olnud murekoht, vaid inimeste tapmise kritiseerimine on Eesti imporditud diskussioon ja vastuolu. 

Kaljulaidi positsioon alahindab mitte üksnes Eesti kultuuri kristlikku kihistust ja selle järjepidevust kalliks pidavaid ausaid kodanikke, vaid presidendi poolt lendu lastud loosungid solvavad ka tervet mõistust, leiavad saates "Fookuses" Markus Järvi ja Varro Vooglaid.

Head vaatamist ja kaasamõtlemist!