Fookuses: sündimata inimese tapmine pole mitte kunagi pseudoteema

Saates “Fookuses” kommenteerivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi sündimata laste tapmise teemal tõstatunud diskussiooni. Vastupidiselt Postimehe tölbile ja inimvihkajalikule juhtkirjale oleme meie Objektiivis veendunud, et süütute inimeste tapmine emaüsas pole mitte kunagi pseudoteema ning rahvastikukriisi käes vaevlev Eesti peaks sellele palju rohkem tähelepanu pöörama.

Abortide probleem on ühiskonnas taas kõneainet tekitanud. Saates “Fookuses” kommenteerime viimaseid väljaütlemisi antud teemal.

Esimene neist oli Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimehe Martin Helme selge seisukoht rahvusringhäälingu saates “Esimene stuudio”. Helme hinnangul on tuhandete laste sünnieelne tapmine õõvastav probleem, mis on otseses vastuolus Hippokratese vandega.

Seda seisukohta kommenteeris omalt poolt Kersti Kaljulaid, kelle hinnangul kujutab Helme positsioon rünnakut “meie professionaalse, kutse-eetikast ja seadustest lähtuva arstkonna vastu” ning sellisena “on lubamatu sõltumata […] veendumustest.”

Tähelepanu pöörame ka Eesti Ekspressi peatoimetaja asetäitja Sulev Vedleri artiklile, milles osutatakse, et 2016. aasta andmetel juhib Eesti Euroopa abordistatistikat kahes arvestuses: aborte iga 1000 fertiilses eas naise kohta ja aborte iga 1000 elussünni kohta.

Lisaks eelnevale vaatleme ka Postimehe juhtkirja, milles paljude teiste otsesõnu tölplaslike väidete kõrval tituleeritakse sündimata laste tapmine pseudoteemaks, mida pole mõtet ühiskondlikku diskussiooni tuua.

Objektiivis oleme sügavalt veendunud, et süütute inimeste tapmine emaüsas pole mitte kunagi pseudoteema ning olukorra tõsidust ja moraalset kaalu arvestades tuleks sellest kõvasti rohkem rääkida.

Vaadake lisa videost!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.